Adepci ze Szkoły Policji w Pile zakończyli praktyki w wałeckiej jednostce

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia
Słuchacze ze Szkoły Policji w Pile zakończyli praktyki, które odbywali pod okiem policjantów z Wałcza. Dodatkowe siły na pewno miały zdecydowany wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wałeckiego.

Mieszkańcy powiatu przez ostatnie 10 dni mogli zauważyć na ulicach powiatu więcej policjantów. Tradycyjnie od lat słuchacze ze Szkoły Policji w Pile odbywają praktyki w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu. Praktyki przerwała pandemia. Ponad 40 dodatkowych mundurowych pełniło służby na terenie całego powiatu. Podczas praktyk młodzi policjanci rozszerzali oraz pogłębiali
wiedzę i umiejętności zawodowe, wymagane przy wykonywaniu zadań przez policjantów. Adepci głównie pod czujnym okiem policjantów drogówki i prewencji poszerzali swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności. Adepci brali udział między innymi w poszukiwaniu osoby zaginionej, w jednej z interwencji zatrzymali poszukiwanego przez Sąd oraz zatrzymali podejrzanego o przestępczość narkotykową. Za chwilę przed nimi egzaminy końcowe, a po pomyślnym zaliczeniu testów wrócą do swoich macierzystych jednostek, gdzie rozpoczną prawdziwą służbę. W ostatnim tygodniu służby na terenie powiatu pełnili policjanci z województwa małopolskiego.
Młodym policjantom już dzisiaj życzmy pomyślnego zdania egzaminów oraz wielu sukcesów zawodowych i zawsze bezpiecznych służb. Wzmożone siły policjantów dzięki, którym wzrosło poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, to zasługa i podziękowania dla Burmistrza Miasta Wałcza i Wójta Gminy Wałcz, którzy zapewnili transport słuchaczy z Piły.
  • KPP Wałcz, asp. Beata Budzyń