“Aero”  czyli sztuka latania

Kultura Najnowsze Piła Wydarzenia

UJŚCIE. W Ujskim Domu Kultury odbędzie się kolejny objazdowy festiwal teatralny dla najmłodszych SZTUKA SZUKA MALUCHA. Tym razem zapraszamy najmłodszych z opiekunami w sobotę, 2 listopada. Spektakl- godz. 16.00. warsztaty- godz. 17.00.

To już piąta edycja tego wydarzenia w Ujściu. Tym razem będzie to sztuka pt. “Aero”, przygotowana przez  Odivo Theater ze Słowacji.

Dzieci wraz z dorosłymi zaproszeni zostaną do pomysłowego, zaskakującego i zadziwiającego laboratorium powietrznego. Artyści, niczym naukowcy, badają możliwości kreowania i przemienienia świata za sprawą powietrza. Odkrywają piękno przedmiotów, a jednocześnie doskonale się bawią, zarażając swoją ciekawością i energetycznością również publiczność.

“Aero” opowiada o lataniu, poruszaniu się w powietrzu, ruchu różnych materiałów i wibracji powietrza, która brzmi jak prawdziwy koncert.

Reżyseria: Monika Kovacova; Scenografia, kostiumy: Ivana Mackova; Muzyka: Matej Haasz; Obsada: Maria Danadova, Juraj Smutny.

Adresaci sztuki to dzieci w wieku 1-5 lat. Czas trwania przedstawienia- 40 minut. Po przedstawieniu-warsztaty.

Wstęp na wydarzenia jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Bilety do odbioru w biurze UDK od najbliższego poniedziałku.

 (acz)

 Fot. UDK Ujście