Portos odwiedził przedszkolaków

Najnowsze Trzcianka Wydarzenia
Podczas wtorkowego spotkania przedszkolaki otrzymały sporą porcję informacji na temat bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu oraz w przedszkolu. Asp. Estera Bartol ostrzegała przedszkolaków przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać do domu, a także informowała o właściwym zachowaniu w przypadku ataku ze strony agresywnego zwierzęcia. Jednak największą ,,gwiazdą” spotkania był ,,Portos” ? pies policyjny, wyszkolony w tropieniu śladów ludzkich oraz odnajdywaniu osób.

Opiekun ,,Portosa” ? sierż. szt. Michał Woźnicki wyjaśnił dzieciom, jak wygląda jego praca i w jakich sytuacjach korzysta z pomocy swojego pupila. Policjant przeprowadził pokaz umiejętności ,,Portosa”, w trakcie którego zaprezentował elementy tresury, agresji, posłuszeństwa oraz wykonywania komend słownych. Przewodnik pokazał, jak pies odczytuje wykonywane przez niego gesty, a także zademonstrował, w jaki sposób nagradza zwierzaka za ciężką pracę.

Przedszkolaki mogły się przekonać i zobaczyć jaką siłę ma ,,Portos” oraz jak skutecznie potrafi obezwładnić niebezpiecznego przestępcę.

Mamy nadzieję, że spotkanie jeszcze na długo zapadnie w pamięci dzieci!

 

 

 

Asp. Karolina Górzna-Kustra/KPP Czarnków