Akademik PUSS w Pile w nowej odsłonie

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Nowe kuchnie, nowe pralki i suszarki – to tylko niektóre udogodnienia czekające na studentów, którzy po okresie remontowej przerwy, wracają do Akademika Uczelni.

Remont trwał kilka miesięcy, ale efekty widać od wejścia. Nowa recepcja i cały nowy parter z 19 pokojami, już od wejścia wskazują na poważne zmiany.

– Staramy się stworzyć dobre warunki mieszkaniowe naszym studentom, chcemy, żeby czuli się tutaj, jak w domu, dlatego przygotowaliśmy, na każdym piętrze, kuchnie po generalnym remoncie. Studenci mają do dyspozycji nowe pralki i suszarki. Część pokoi została wymalowana, wyremontowaliśmy także część łazienek – podsumował Rektor Uczelni  dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PUSS, który wraz ze Starostą Pilskim – Eligiuszem Komarowskim, oficjalnie przeciął wstęgę otwierającą Dom Studenta.

Z Akademika obecne skorzystać może ponad 100 studentów. Co ważne, na parterze znajduje się strefa hotelowa, z której korzystać mogą wykładowcy Uczelni oraz goście zagraniczni, którzy licznie pojawiają się w naszym miejsce, w ramach współpracy międzynarodowej z PUSS w Pile.
Znajdują się tam również pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na parterze powstał także pokój do nauki dla studentów, którzy preferują przyswajanie wiedzy w ciszy.

W Domu Studenta postawiono także na ekologiczne rozwiązania, dlatego na dachu pojawiły się panele fotowoltaiczne.

W wyremontowanym Akademiku już pojawili się pierwsi mieszkańcy, są to właśnie zagraniczni studenci z programu Erasmus+, ale również studenci z regionu, którzy korzystają z pokoi 1, 2, 3-osobowych.

Koszt inwestycji to 2 mln zł, z czego 815 tys. pochodziło z dotacji celowej z budżetu państwa.

 

Aleksandra Fabiszak
Rzecznik prasowy PUSS