Aktywny maj WOLF BOX

Najnowsze Regiony Trzcianka Wydarzenia

Bieżący miesiąc jest niezwykle aktywnym czasem zarówno dla klubu WOLF BOX Cross Training OCR, jak i indywidualnie dla jego twórcy Marcina Ćwirzenia. Składała się na to zarówno działalność na rzecz majówkowej aktywizacji sportowej lokalnej społeczności oraz zagraniczna rywalizacja, w których z powodzeniem brał udział nasz lider.

2 maja wspólnie z Biblioteką Publiczną i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance wilcza brać klubowa WOLF BOX i WOLF TEAM zorganizowała wyjątkowe wydarzenie na terenie Parku 1 Maja. Od rana dzieci i dorośli zmagali się podczas przeszkodowych zawodów WOLF BOX Ninja Challenge, na pasie taktycznym zaprojektowanym przez trenera Marcina Ćwirzenia, natomiast w międzyczasie trwały warsztaty Zdrowy Kręgosłup prowadzone przez DabroSpa Gabinet Masażu i Ortopodologii. Uczestnicy następnie mogli sprawdzić się w wyzwaniu Cross Challenge pod okiem trenera Bartosza Andrzejczaka. Kolejną atrakcją był intensywny dwugodzinny rowerowy Maraton Spinning prowadzony przez z Jagodę Ćwirzeń i Marcina Ćwirzenia.
Ponadto, przy oprawie muzycznej Marcina Kaczmarzewskiego, na zakończenie przygotowaliśmy pokaz Zumby zaprezentowany przez profesjonalną instruktorkę Natalię Tarczyńską. Podsumowaniem wyjątkowego dnia były koncerty muzyczne i zabawa do późnych godzin. Wszystkim uczestnikom aktywnego eventu ogromnie dziękujemy za zaangażowanie, postawę fair play i świetną atmosferę. Bardzo dziękujemy też Pani Dominice Jeske za zaufanie. Również strategicznym partnerom WOLF BOX za wsparcie:
Nadleśnictwu Trzcianka i osobiście Nadleśniczemu Panu Radosławowi Gostołkowi, firmom Loft Home Wiesław Lachowicz, Vilmax Artur Malenta, Athletic Gym & Fitness, Koledze Dariuszowi Łastowskiemu (WOLF TEAM), a także Stowarzyszeniu Fotograficznemu Sarenka i osobiście Panu Remigiuszowi Wojterze – za zapewnienie niezawodnej relacji fotograficznej.
Wyrazy wdzięczności należą się również niewymienionym wszystkim osobą zaangażowanym przy organizacji wydarzenia.

Natomiast 8 maja nasz lider z powodzeniem reprezentował klub podczas zawodów Wings for Life World Run 2023 – App Run Rennes na Cyprze. Wymagający cel założeń na tą imprezę – zrealizowany został przez Marcina w trudnych warunkach pogodowych, przy temperaturze rzędu 24 stopni w pełnym słońcu, na dystansie formalnym 30 km, w praktyce pomiarowo zaś 32 km. Rezultat klasyfikacji końcowej dał naszemu mistrzowi 1 miejsce w kategorii wiekowej, co potwierdzone zostało oficjalnym komunikatem organizatora Red Bull Cypr. Gratulacje należały się jednak dla Wszystkich, którzy wzięli udział w zarówno krajowej, jak i cypryjskiej edycji wydarzenia – ponieważ wspólnie biegli dla „Tych, co nie mogą biec”, wspierając osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich – w tym samym czasie na całym świecie.

Dopełnieniem aktywnego okresu był udział Marcina w dniach 20 – 21 maja w wydarzeniu Spartan Race Romania, odbywającym się w rumuńskim Cheile Gradistei-Fundata. W formacie rywalizacji Beast na dystansie 21 km, naznaczonym 30 przeszkodami, przy całkowitym wzniosie 2898 metrów – nasz mistrz wywalczył srebro. Warto zaznaczyć, iż do pierwszego miejsca Wilkowi z Trzcianki zabrakło jedynie 1,5 minuty. Jednocześnie wrócił do kraju jako złoty medalista formatu Super 12 km, a ponadto w ramach zmagań Sprint 6 km – zajął 4 miejsce.
Warto też odnotować, iż syn naszego lidera Samuel Ćwirzeń – po raz pierwszy wziął udział w SARTAN RACE w swej kategorii wiekowej, zajmując 5 miejsce na formacie Sprint.

Zarówno środowiskowa promocja aktywności fizycznej, jak i indywidualne osiągniecia – po raz kolejny pokazują, iż warto utrzymywać systematyczność treningową, dobre nawyki żywieniowe i odpowiedne nastawienie mentalne przygotowywania się do kolejnych wyzwań sportowych. Pamiętając, iż nie ma wielkich sukcesów bez motywacji, zaangażowania, ale też profesjonalnego wsparcia merytorycznego – zachęcamy do wspólnych treningów. Wszelkie niezbędne informacje – można uzyskać na klubowej stronie przedmiotowej oraz klubowym profilu Facebook.

Paweł Garstka – WOLF BOX Cross Training OCR