Albo pijani, albo na haju

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Od czwartku do niedzieli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali ośmiu  nieodpowiedzialnych kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem narkotyków lub na podwójnym gazie.  

W czwartek, późnym wieczorem policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali kierowcę, który prowadził auto bez włączonych świateł mijania.

-31-letni mieszkaniec gminy Trzcianka nie reagował na świetlne oraz dźwiękowe sygnały do zatrzymania i zamiast hamować docisnął pedał gazu. Po długotrwałym pościgu, który zakończył się policyjną blokadą w miejscowości Siedlisko, wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Trzciance uciekinier został zatrzymany. Odpowie za przestępstwo z art. 178b KK ? niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, a także za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających – informuje sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Dwa dni później, w nocy z soboty na niedzielę, na al. Poznańskiej w Pile doszło do kolizji drogowej.

25-letni kierujący pojazdem marki Skoda Superb uderzył metalowe elementy barierki, a następnie porzucił pojazd. W wyniku penetracji terenu dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili sprawcę, który jak się okazało był także nietrzeźwy. 27-letni mieszkaniec Piły miał 1,17mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – kontynuuje Zeszot. –W niedzielę natomiast, w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Wydziału Patrolowo ? Interwencyjnego zatrzymali zatrzymali do kontroli Opla Astrę, którego kierowca, 39-letni pilanin był pod wpływem substancji psychotropowej. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że jego pasażer, 32-letni mieszkaniec Piły posiadał przy sobie blisko 4 gramy amfetaminy. Oboje zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

W tym samym czasie funkcjonariusze pełniący służbę na terenie powiatu pilskiego zatrzymali 3 innych kierujących pojazdami osobowymi na terenie gmin Wyrzysk i Białośliwie oraz dwóch kierujących motorowerami na terenie gmin Szydłowo i Białośliwie, którzy także prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. O ich losie zadecyduje sąd.

(Red.)