Chciał ukraść auto, ale nie zdążył

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Włamał się do auta i chciał nim odjechać. Miał jednak pecha, bo całą sytuację zauważył właściciel samochodu i ujął złodzieja na gorącym uczynku.  Schwytany mężczyzna został przekazany w ręce czarnkowskich mundurowych, którzy zamknęli go w policyjnej celi.

Działo się to 16 stycznia. Policjanci otrzymali informację o próbie kradzieży samochodu i ujęciu złodzieja około godziny 21.30. Od razu udali się pod wskazany adres.

-Już na miejscu ustalili, że 23-letni mieszkaniec Czarnkowa włamał się do golfa, a następnie wyjechał nim z miejsca parkingowego na ,,wstecznym? biegu. Wysiłek uruchomienia pojazdu przez mężczyznę udaremnił pokrzywdzony, który widząc zapalone światło w aucie i nieznaną osobę w środku, podbiegł do samochodu i schwytał niedoszłego złodzieja ? relacjonuje mł. asp. Karolina Górzna ?Kustra, oficer prasowy KPP w Czarnkowie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia  usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Niebawem sąd zdecyduje o rodzaju kary dla 23-latka. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(Red.)

 Fot. KPP Czarnków