Amator cudzych pieniędzy i… owiec

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia
CZARNKÓW. Czarnkowscy kryminalni zatrzymali 25?latka, który włamał się do domu jednorodzinnego, skąd ukradł pieniądze w kwocie 3300 złotych. Ponadto w jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli skardzione owce kameruńskie. Teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 21 czerwca, około godziny 20:00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie przyjął zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego w jednej z miejscowości w gminie Lubasz. Pokrzywdzeni stwierdzili brak pieniędzy w kwocie 3300 złotych.

-Na miejsce zdarzenia zostali skierowani czarnkowscy kryminalni, którzy po przeprowadzeniu czynności w niezbędnym zakresie przystąpili do typowania sprawcy. Po upływie zaledwie pół godziny zatrzymali podejrzewanego o ten czyn młodego mężczyznę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Lubasz. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim część pieniędzy, a w wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania kolejną sumę. 25-latek przyznał się do kradzieży z włamaniem. Za co grozi mu kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności – informuje asp. Justyna Przybył z KPP w Czarnkowie.

W trakcie przeszukania posesji mężczyzny podejrzenia policjantów wzbudziły znajdujące się w zagrodzie dwie owce rasy kameruńskiej. Intuicja ich nie zawiodła.

Okazało się, że owce zostały skradzione z pobliskiej hodowli. Ich wartość właściciel oszacował na 600 złotych. 25-latek przyznał się do kradzieży zwierząt. Usłyszał również zarzuty za to przestępstwo – dodaje Przybył.

(Red.)