Brutalne pobicie w Drawsku. Sprawca zatrzymany

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

DRAWSKO. Pęknięta czaszka i wybite zęby – brutalne pobicie. Do zdarzenia doszło w no9cy z 23/24 czerwca,  podczas miejskiej zabawy w Drawsku na północy Wielkopolski. Młody chłopak został zaatakowany podczas tańca. 20-letni mężczyzna ledwie przeżył uderzenie głową w ziemię. Lekarze określają jego stan jako ciężki.

Sprawcy poszukuje policja i rodzina, która wyznaczyła nagrodę.

– Uderzenie było na tyle silne, że go powaliło ? tłumaczy Justyna Przybył z czarnkowskiej policji.  – W nocy z 22 na 23 czerwca około godziny 1:00 w okolicach amfiteatru w Drawsku, nieznany sprawca uderzył 20-latka w twarz z otwartej ręki. Mężczyzna przewrócił się i uderzył głową o twarde podłoże– dodaje Przybył.

Rodzina 20-latka jest załamana i chce jak najszybciej odnaleźć sprawcę. Wyznaczyła nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych za wskazanie przestępcy. Wszelkie informacje można przekazywać pod numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio do rodziny 20-latka.

***

W toku intensywnych czynności dochodzeniowo-śledczych funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Krzyża Wielkopolskiego. Policjanci nie zastali go jednak w miejscu zamieszkania. Podjęte natychmiastowo przez nich działania w tym zakresie pozwoliły na wytypowanie miejsca jego pobytu. We wtorek, dzięki współpracy funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nieporęcie podejrzany został zatrzymany w miejscowości Białobrzegi, woj. mazowieckie – informuje Justyna Przybył. 

Mężczyznę przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Za ten czyn grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(Red.)