AMATORZY CUDZEGO MIENIA ZATRZYMANI

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 24 do 28 lat, którzy w różnych konfiguracjach dokonywali kradzieży oraz włamań na terenie kilku gmin powiatu pilskiego. Policjanci odzyskali utracone mienie o wartości ponad 20 tysięcy złotych. Sprawcy przyznali się do przestępstw i usłyszeli zarzuty. Sprawa jest w dalszym ciągu rozwojowa.

W piątek 26 maja bieżącego roku policjanci z Wyrzyska zostali poinformowani o kradzieży plastikowego zbiornika „mauzer” wypełnionego olejem napędowym w ilości 1000 litrów oraz pompy paliwa, do której doszło na jednej z posesji w gminie Wysoka. Straty oszacowane zostały na kwotę ponad 7 tysięcy złotych. Sprawą od razu zajęli się policjanci pionu kryminalnego wyrzyskiej jednostki, którzy ustalili personalia sprawców.

Zaledwie kilka godzin później funkcjonariusze potwierdzili swoje podejrzenia. Na posesji 26-letniego mieszkańca gminy Białośliwie odnaleźli i zabezpieczyli skradzione mienie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił zatrzymać kolejnego mężczyznę – 28-letniego mieszkańca gminy Białośliwie, który także brał udział w tym procederze.

Jak się okazało ci sami sprawcy dokonali również kradzieży z tej samej posesji kilka tygodni wcześniej. Wtedy ich łupem padły elektronarzędzia o wartości blisko 2 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali również 24-letniego mieszkańca gminy Wyrzysk. Zebrany materiał dowodowy wskazał, że mężczyzna wspólnie z 26-latkiem był odpowiedzialny za kradzież z włamaniem do 6 altan na terenie ogrodów działkowych w miejscowości Wysoka. Sprawcy podczas przestępstwa zabrali mienie o łącznej wartości blisko 7 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze w ramach realizacji sprawy odzyskali także quada o wartości ponad 5 tysięcy złotych, który został skradziony kilka tygodni wcześniej z terenu gminy Miasteczko-Krajeńskie. Odpowiedzialni za tą kradzież są również mężczyźni w wieku 24 i 26 lat.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania sprawców mundurowi z Wyrzyska zabezpieczyli łącznie blisko 80 sztuk różnego rodzaju narzędzi, które pochodzą z przestępczego działania.

Na chwilę obecną sprawcy usłyszeli 3 zarzuty dotyczące kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, których dokonali w różnych konfiguracjach. Jak przyznają policjanci sprawa jest rozwojowa. Zebrany do tej pory materiał wskazuje, że mężczyźni mogą być odpowiedzialni za kolejne przestępstwa, także na terenie ościennych powiatów.

Za dokonanie kradzieży z włamaniem może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot