OBYWATELSKIE UJĘCIE KOMPLETNIE PIJANEGO KIEROWCY

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na naszych drogach. Na szczęście świadomość społeczna jest co raz większa i nie pozwalamy na to by pijani kierowcy byli bezkarni. Wzorową postawą wykazał się świadek, który dzięki swojej reakcji uniemożliwił dalszą podróż nietrzeźwemu 59-latkowi. Mężczyzna jechał ciągnikiem rolniczym, a w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Teraz odpowie za złamanie prawa

W sobotę (27.05) chwilę po godzinie 18, Dyżurny złotowskiej jednostki, odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy ciągnika rolniczego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ujął on podejrzanie zachowującego się właściciela Ursusa na wyjeździe ze Złotowa w kierunku Zakrzewa.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy na ulicy Chojnickiej, zastali zgłaszającego i ujętego podejrzewanego mężczyznę. Ustalono, że świadek zauważył jak od strony miejscowości Stawnica, kierowca ciągnika rolniczego jedzie bardzo powoli, zjeżdżał na środek drogi, a następnie do krawędzi jezdni. Gdy wjechał do miasta, chciał włączyć się do ruchu na ul. Chojnicką i skręcić w lewo w kierunku stacji paliw. Ciągnik wyjechał na środek skrzyżowania i się zatrzymał. W tym momencie zgłaszający zareagował, podbiegł do siedzącego za kierownicą mężczyzny, unieruchomił pojazd, a o ujęciu nietrzeźwego poinformował mundurowych.

Policjanci którzy przybyli na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości 59-letniego kierowcy pojazdu rolniczego. Mężczyzna w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu i wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Nie potrafił też wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Przypominamy !

Nietrzeźwi kierowcy często są odpowiedzialni za tragiczne zdarzenia, w których inni użytkownicy dróg lub ich pasażerowie tracą zdrowie a nawet życie. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, a kiedy jesteś świadkami że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu zareaguj i poinformuj nas o tym dzwoniąc na numer alarmowy 112.

mł.asp. Damian Pachuc