Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego zasilił pilską jednostkę

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymali specjalistyczny pojazd służbowy, który będzie wykorzystywany przy obsłudze zdarzeń drogowych oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu pilskiego.

Zakupiony przez Komendę Główną Policji radiowóz „APRD” był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, zgodnie z projektem „Bezpieczniej na drogach- Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Pojazd ten posiada silnik o mocy 177 KM oraz został zbudowany na bazie volkswagen crafter 2.0 TDI. Wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas obsługi zdarzeń drogowych. Na dachu umieszczono tablicę wyświetlającą znak „UWAGA WYPADEK” oraz maszt oświetlający. Wewnątrz furgonu znajduje się zestaw znaków drogowych, lampy pulsacyjne, dyski świetlne, pachołki drogowe, aparat fotograficzny, parawan, agregat prądotwórczy oraz wiele innych urządzeń służących do obsługi zdarzeń. Nie zabrakło również miejsca przeznaczonego do pracy biurowej, stanowiska te posiadają komputer, router oraz wielofunkcyjną drukarkę.

Samochód ten usprawni pracę policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na pilskich drogach.

Sierż. Magdalena Szukajło
KPP Piła