Arkady Fiedler ekologicznie przez życie

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Przypominamy! Już jutro, 17 listopada wielkie ekologiczne wydarzenie z udziałem podróżnika Arkadego Pawła  Fiedlera.  Jego organizatorami są Związek Międzygminny PRGOK i VIVO! Piła.

Arkady Fiedler – PoDrodze, autor książki ?Maluchem przez Afrykę?, opowie o swojej podróży po Czarnym Lądzie, który przemierzył z południa na północ samochodem elektrycznym. Jest to pierwszy taki wyczyn na świecie! W swojej podróży odwiedził 15 afrykańskich krajów, przejechał ponad 15 000 km, a samochód ładował dokładnie 100 razy! Na sobotnim spotkaniu opowie jak przebiegała ta niecodzienna wyprawa i z jakimi przeciwnościami musiał się zmierzać!

Czy możliwe jest bycie eko w podróży, na zakupach, w kuchni? O to zapytamy naszego drugiego gościa Małgorzatę Kubicę, dietetyczkę i blogerkę (Dobre Zielsko – Wegański Dietetyk & Blog) wystrzegającą się marnowania żywności i zaśmiecania odpadami środowiska.

Ponadto przygotowaliśmy szereg wyjątkowych atrakcji:
? Eko Jarmark, na którym będzie można kupić:
– ekologiczną żywność prosto od rolnika i zdrowe jedzenie na wagę (wystawcy: EkoLuchowo Gospodarstwo Ekologiczne, Lawendowy Len, BIOrę, Oleoteka),
– ekologiczne środki czystości, bambusowe szczoteczki do zębów, wielorazowe płatki kosmetyczne, eko kosmetyki, szampony w kostce oraz poradniki jak żyć zdrowo chroniąc środowisko (wystawcy: Auna kosmetyki wegańskie, BIOrę, Księgarnie Świat Książki),
– wyjątkowe torby na zakupy i woreczki na owoce i warzywa (hit sezonu!) szyte przez pilski ZAZ (Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej Zakład Aktywności Zawodowej w Pile).

Ponadto odbędą się:
? Repair Café Piła: gdzie krawcowa i elektryk pomogą przywrócić do życia zużyte rzeczy! Wystarczy wziąć ze sobą coś do zszycia lub naprawy,
? Warsztaty dla dzieci z ekologią w tle (Związek Międzygminny PRGOK i grupa Zero Waste Piła),
? Wymianę książek, gier, zabawek (Współdzielnia Piła).

Z okazji Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów uczestnicy wydarzenia otrzymają w prezencie od ZM PRGOK – wytrzymałe, materiałowe torby na zakupy (edycja limitowana 200 szt.).

Zapraszamy do VIVO! Piła 17 listopada (sobota) 2018 r. w godzinach 15:00-19:00 na najbardziej ekologiczne wydarzenie jesieni!!!

 J. Borkowska