ARESZT DLA SKLEPOWEGO ZŁODZIEJA

Czarnków Najnowsze Regiony Wydarzenia

Decyzją trzcianeckiego sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 44-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież w jednym z czarnkowskich marketów sprzętu multimedialnego o wartości około 6 tys. złotych. Niewykluczone, że wkrótce usłyszy kolejne zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Informacja o kradzieży dotarła do czarnkowskich kryminalnych 5 grudnia br. Jak ustalili, nieznany sprawca ukradł ze sklepowych półek sprzęt multimedialny. Jego wartość pracownik miejscowego marketu oszacował na kwotę blisko 6 tys. złotych.

Policjanci zaraz po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Na podstawie zebranego w toku czynności wyjaśniających materiału dowodowego ustalili, że w sprawę kradzieży zamieszany jest 44-latek bez stałego miejsca zamieszkania. W miniony piątek, tj. 15 grudnia br., został on zatrzymany na terenie Złotowa. Zaraz po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Dwa dni później usłyszał zarzut i został przesłuchany.

Na chwilę obecną sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone, że lista jego przewinień wkrótce się powiększy, ponieważ 44-latek jest podejrzewany o inne podobne kradzieże na terenie kraju.

Na wniosek czarnkowskich policjantów i prokuratora, sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na dwa miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Karolina Górzna-Kustra