Zakończył się pierwszy etap remontu Oddziału Kardiologii w pilskim szpitalu. Grupa American Heart of Poland zaprezentowała zmiany po remoncie.

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

18 grudnia, Grupa American Heart of Poland poinformowała o ukończeniu pierwszego etapu remontu Oddziału Kardiologii z Pracownią Hemodynamiki, w Szpitalu Specjalistycznym im. Stanisława Staszica w Pile. Podczas konferencji prasowej w szpitalu pokazano m.in. wyremontowaną część łóżkową składającą się z dwuosobowych sal oraz jednej jednoosobowej, (wszystkie z własnymi węzłami sanitarnymi). Była możliwość obejrzenia pierwszej z dwóch pracowni Hemodynamiki, w której został zamontowany nowy angiograf.

W wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Dyrektor Szpitala Wojciech Szafrański, Dyrektor Operacyjny ds. Szpitalnictwa Grupy American Heart of Poland Jacek Rydzek oraz personel medyczny.
Dzięki takim partnerom jak American Heart of Poland, Szpital w Pile rozwija się i idzie do przodu. Jeżeli do tego dołączymy plan uruchomienia kierunku lekarskiego oraz fakt, iż oddziałem kieruje ceniony wśród lekarzy i pacjentów, profesor Jacek Kubica -otrzymamy obraz drogi ukierunkowanej na cel, jakim jest zadowolenie pacjenta – mówił Starosta Pilski, Eligiusz Komarowski.
Prace remontowe przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem i wszystko wskazuje na to, że zakończone zostaną w I kwartale przyszłego roku. Na ukończeniu jest 7 łóżkowa sala intensywnego nadzoru kardiologicznego, w której leczeni będą pacjenci wymagający wzmożonego nadzoru medycznego. Kolejny i ostatni etap prac obejmuje drugą salę3 łóżkową, salę intensywnego nadzoru kardiologicznego oraz drugą pracownię Hemodynamiki, do której już został zakupiony drugi nowy angiograf- mówił Jacek Rydzek, Dyrektor Operacyjny Grupy American Heart of Poland.
Mamy ambitne plany, jeśli chodzi o funkcjonowanie szpitala pod kątem podnoszenia jakości usług medycznych oraz warunków socjalnych zarówno dla pracowników i pacjentów. Jako dyrektor szpitala, cieszę się ogromnie z przyspieszenia realizacji tego kontraktu. Wartością dodaną jest to, co zostało przy okazji uruchomione, a mianowicie opieka ambulatoryjna, Program KOS-zawał z ponad 180 pacjentami. Mam nadzieję, że utrzymamy taką dynamikę pozytywnych zmian – poinformował dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile, Wojciech Szafrański.

Usługi świadczone przez Oddział Kardiologiczny w Szpitalu Specjalistycznym im. Stanisława Staszica w Pile są realizowane w ramach kontraktu z NFZ. Oddział dysponuje w szczególności Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego oraz Pracownią Hemodynamiczną – wykonywane są tutaj badania koronarograficzne oraz zabiegi angioplastyki tętnic wieńcowych i wszczepianie stentów BMS i DES. W pilskiej placówce znajduje się program specjalistycznej opieki po zawale, tzw. KOS-zawał, który składa się z czterech modułów obejmujących m.in. leczenie zachowawcze i diagnostykę, leczenie interwencyjne i kardiochirurgiczne, rehabilitację kardiologiczną i elektroterapię oraz specjalistyczną opiekę kardiologiczną trwającą 12 miesięcy od wystąpienia zawału serca.
Grupa American Heart of Poland prowadzi 77 oddziałów w kraju (w tym 20 oddziałów kardiologicznych, 2 oddziały chirurgii naczyniowej, 4 ośrodki rehabilitacyjne, 22 przychodnie, punkty diagnostyczne i laboratoryjne) w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej. Grupa działa od 22 lat, w szczególności poza ośrodkami wielkomiejskimi, obejmując swoim zasięgiem 78% populacji Polski.

Monika Przybysz