ARESZT ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci zatrzymali 26 letniego mieszkańca powiatu wałeckiego, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna przyznał się do posiadania narkotyków i postanowieniem Sądu Rejonowego w Wałczu trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Walka z przestępczością narkotykową jest jednym z priorytetowych zadań Policji. Istotnym jest ujawnianie i likwidacja miejsc produkcji narkotyków, rozpoznawanie grup przestępczych i zwalczanie przestępczości narkotykowej. Policjanci z wałeckiej komendy zajmujący się przestępczością narkotykową ustalili, że na terenie gminy Człopaw miejscu zamieszkania 26 latka mogą znajdować się substancje psychoaktywne.

Aby potwierdzić swoje podejrzenia funkcjonariusze „odwiedzili” miejsce zamieszkania mężczyzny. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz piwnicznych policjanci znaleźli ponad 200 gramów marihuany, oraz mniejsze ilości substancji psychotropowej. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Wałczu przychylił się do wniosku o tymczasowy areszt wobec oskarżonego o to przestępstwo. W związku z czym 26 latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Sprawcy za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Wałcz