ZANIM COŚ POWIESZ ZASTANÓW SIĘ, CZY TO JEST DOBRE, PRAWDZIWE I POTRZEBNE-SPOTKANIE Z UCZNIAMI

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu przeprowadzili spotkanie dla uczniów dotyczące cyberprzemocy i hejtu. Aby młodym ludziom lepiej zobrazować problematykę w spotkaniu posłużyły ciekawe rekwizyty.

Policjanci gościli w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu. Tematem przewodnim spotkania dla młodzieży szkolnej było zjawisko cyberprzemocy i hejtu. Cyberprzemoc to przemoc z użyciem urządzeń elektronicznych, najczęściej telefonu bądź komputera. Bywa określana także jako nękanie, dręczenie, prześladowanie w internecie. Do realizacji agresywnych działań sprawcy wykorzystują także pocztę elektroniczną, czaty, strony internetowe, blogi, grupy dyskusyjne, serwisy SMS i MMS.

Każde zachowanie o charakterze cyberprzemocy wymaga reakcji dorosłych. Dlatego też policjanci oraz pedagodzy poruszają w placówkach to zagadnienie. Efektywne zapobieganie cyberprzemocy powinno skupiać się zatem
zarówno na zwiększaniu świadomości problemu w szkole, jak i na pracy z prześladowcami i ich ofiarami. Nastolatki najczęściej doświadczają cyberpprzemocy ze względu na: wygląd fizyczny, upodobania, zainteresowania, ubiór, orientację seksualną i inne. W trakcie spotkania policjanci podkreślali kilkakrotnie, że słowa raną na całe życie, a hejt może zabić.

Mundurowi przedstawili prawdziwe historie związane z cyberprzemocą i hejtem, a w spotkaniu wykorzystali ciekawe rekwizyty w postaci nadmuchanych balonów, młotka, deseczki i gwoździ. Młodzież chętne włączała się w dyskusję.

KPP Wałcz