Aukcja WOŚP: Gotuj z Głowskimi i Bosackimi w Dolinie Aniołów

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. 12 stycznia odbędzie się kolejny ? 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aktywny udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu kolejny raz zapowiada prezydent Piotr Głowski. Prezydent Piły wspólnie z żoną Magdaleną Głowską i Katarzyną i Marcinem Bosackimi zapraszają do wspólnych warsztatów i gotowania w Dolinie Aniołów.

Licytacja pt. ?Gotuj z Bosackimi i Głowskimi w Dolinie Aniołów? rozpocznie we wtorek 7 stycznia w serwisie aukcyjnym Charytatywni Allegro. Warsztaty będą ukierunkowane na lokalną kuchnię polską. Opiekę merytoryczną nad przedsięwzięciem będzie sprawowała  Katarzyna Bosacka – autorka programu ?Wiem, co jem? w TVN Style, książek “Czy wiesz, co jesz?”, “Czy wiesz, co kupujesz?” i “Bosackiej po polsku”.
Podczas konferencji prasowej zapowiadającej aukcję Katarzyna Bosacka zapowiedziała:
– Na pewno będą m.in.  warsztaty pierogowe. Pierogi można zrobić na tysiące sposobów. Ja lepię pierogi zielone, żółte z kurkumą. Do pierogów z kapustą i grzybami do ciasta dodaję mak i wychodzą piegowate. Można jeść pierogi czekoladowe z nadzieniem serowym i białą czekoladą na wierzchu i to też jest wspaniały deser. Absolutnie licytować może każdy. Zapraszamy wszystkich.”
-Niektóre z potraw przygotowywanych podczas warsztatów podawaliśmy w naszym domu w Warszawie, albo w Ottawie, albo w Waszyngtonie ministrom, premierowi Kanady, generałom różnych narodowości, wybitnemu Polakowi profesorowi Zbigniewowi Brzezińskiemu, którego gościliśmy w Waszyngtonie. Oprócz doznań kulinarnych będzie można ciekawie porozmawiać i powspominać ciekawe przygody, ale to już zostawimy dla tych, którzy wylicytują naszą aukcję” ? zachęcił senator Marcin Bosacki.
Podczas wspólnego gotowania w Dolinie Aniołów senator Marcin Bosacki podzieli się swoją szeroką wiedzą na temat win oraz ciekawostkami z zakresu zasad savoir-vivre obowiązujących w różnych państwach i kulturach świata. Prezydent Piły Piotr Głowski, jako podkuchenny będzie wspierał organizacyjnie uczestników podczas zakupów i pracy nad przygotowaniem potraw. Wspólne warsztaty i biesiadowanie poprzedzi wizyta u lokalnych dostawców ekologicznej żywności (ryby, nabiał, warzywa). Całość zakończy staropolski obiad.
W warsztatach wezmą udział cztery zespoły (do 5 osób każdy), które zaproponują najwyższą stawkę w licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 Dzięki wszystkim aukcjom z udziałem prezydenta Piotra Głowskiego na koncie WOŚP znalazło się 39 977 złotych. Dotychczas Prezydent Piły sześć razy oddawał na licytację jeden dzień swojej pracy. W tym czasie aukcje wygrały firmy: Browar Czarnków, Pellas X, ABC Apartamenty, TV Asta, Studio K2 i Netia S.A. Ponadto przez dwa ostatnie lata prezydent wystawiał do licytacji morski rejs po Bałtyku. Zwycięzcami ostatniej licytacji byli ? państwo Agnieszka i Piotry Przybylscy oraz Justyna i Andrzej Kawkowie, którzy do puli WOŚP dołożyli 5200 zł.Bartosz Mirowski/UM Piła