Bajkowo na Krajnie, czyli Sołtysówka 2019

Najnowsze Piła Wydarzenia

TRZEBOŃ. W sobotę, 20 lipca w Trzeboniu (gm. Łobżenica) zebrało się osiem drużyn z gmin powiatu pilskiego, aby rywalizować o tytuł najlepszego sołectwa na Krajnie.  Było kolorowo, bajkowo i wesoło. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krajna nad Notecią już po raz piąty zorganizowała turniej ?Sołtysówka na Krajnie?.

Tematem tegorocznej imprezy były bajki i baśnie. Na plażę w Trzeboniu przybyli: Czerwony Kapturek, Smerfy, Pocahontas, Lucky Luck, Piraci z Karaibów, Myszka Miki, Jaś i Małgosia oraz Śnieżka. Zawodnicy ubrali się bardzo kolorowo i oryginalnie, a to dlatego, że jedną z konkurencji była prezentacja wybranej bajki.

Inną konkurencją był rzut balonikiem wypełnionym wodą. Wygrywała drużyna, która bezpiecznie przerzuciła do siebie balonik na największą odległość. Jakie było zaskoczenie uczestników, gdy balon wypełniony wodą pękał w rękach chwytającego! Na szczęście upalna pogoda błyskawicznie suszyła stroje zawodników. Pozostałe konkurencje polegały m.in. na wyłowieniu piłek z basenu i odnalezieniu wskazanych przez organizatorów przedmiotów.

Pierwsze miejsce zdobyło sołectwo Mirosław pod przewodnictwem Małgorzaty Ignacy, występującej w przebraniu złej czarownicy z bajki ?Jaś i Małgosia”. Drugie miejsce zdobyła Wysoczka z gminy Wysoka (Czerwony Kapturek, Babcia i Wilk), trzecie miejsce zajęło sołectwo Białośliwie (Myszka Miki, Kaczor Donald i Minnie). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody pieniężne. Uczestnikom wręczono ponadto medale. Wszystkie drużyny otrzymały talon na zakup drobnego wyposażenia na cele sołectwa.

Nie o miejsca tu chodzi, ale przede wszystkim i wspólne spotkanie, zabawę i integrację – podsumował Jan Mrotek, wiceprezes Zarządu LGD. A burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś przypomniał, że to dzięki sołtysom i aktywnym członkom sołectw obszary wiejskie powiatu pilskiego rozwijają się i są coraz piękniejsze.

GS

Fot. Marta Konek