Bakset Piła walczy o mistrzostwo 3. Ligi

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Koszykarze Basketu Piła rozegrali 4. marca jeden z ostatnich meczów sezonu zasadniczego 3. Ligi Koszykówki Mężczyzn. Przeciwnikiem pilskiej drużyny byli Rycerze Rydzyna, którzy zajmują obecnie 4 miejsce w tabeli.

Do tej pory, pilanie wygrywali każdy mecz ligowy obecnego sezonu na własnej hali.  Nie inaczej było tym razem, Basket od początku przeważał, wygrywając pierwszą kwartę 21:15. W dalszej części gry dominacja pilskich koszykarzy stopniowo się powiększała. Na przerwę po trzeciej kwarcie pilanie schodzili z jedenastopunktową przewagą.

Ostatnia część meczu potwierdziła dobrą dyspozycję pilskiego zespołu, który wygrał cały mecz wynikiem 86:65. Zwycięstwo w tym spotkaniu, jak i dobra gra w całym sezonie, zapewniły Basketowi korzystną sytuację w walce o ligowe mistrzostwo. Kolejnym rywalem pilan będzie zespół PGE Spójnia II Stargad. Mecz zostanie rozegrany w Pile 7. marca.