Betlejemskie Światełko dotarło do wałckich policjantów

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Betlejemskie Światełko zapłonęło w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu. Jak co roku przekazali je harcerze z I Wodnej Gromady Zuchowej ?Bursztynki? i I Harcerskiej Drużyny Wodnej ?Złota szekla?. Druhny i druhowie od lat, w okresie przedświątecznym, odwiedzają policjantów, przynosząc Betlejemskie Światełko Pokoju zapalone w grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Symboliczny bożonarodzeniowy ogień odebrał nadkom. Wojciech Wnuk, I z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu. Każdego roku harcerze harcerze z I Wodnej Gromady Zuchowej ?Bursztynki? i I Harcerskiej Drużyny Wodnej ?Złota szekla? odwiedzają wałeckich policjantów z symbolicznym światełkiem. Spotkanie z harcerzami stało się też okazją do złożenia wspólnych życzeń z okazji zbliżających się świat.

Betlejemskie Światełko Pokoju zostało zapoczątkowane w 1986 r przez austriackich skautów, którzy przywieźli płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego do katedry wiedeńskiej. Stamtąd, dzięki skautom, płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy. Polscy harcerze uczestniczą w wielkiej sztafecie przekazywania betlejemskiego światła pokoju od 1991 roku, a odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

Komendant wałeckiej policji podziękował za pamięć i za światełko pokoju oraz nadziei. Na ręce druhny wręczył zuchom i harcerzom symboliczne niespodzianki związane z historią powstania Policji Państwowej oraz słodycze.

(Red.)/KPP Wałcz