Betlejemskie Światło Pokoju w Urzędzie Miasta

Najnowsze Piła

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Piły harcerze z pilskiego Hufca przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, które co roku przed świętami Bożego Narodzenia trafia do Urzędu Miasta w ramach akcji przekazywania symbolicznego ognia, zapalanego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. 

Betlejemskie Światło Pokoju to znak braterstwa, jedności, miłości, nadziei i pokoju, które polscy harcerze przejmują od skautów słowackich na przejściu granicznym na Łysej Polanie. Światełko przekazywane jest tam, gdzie ludzie czekają na symbol ciepła, pokoju i nadziei: do rodzin, szkół, kościołów, urzędów i instytucji, szpitali czy domów opieki.

Każdy kto chciałby przyjąć ognień betlejemski, może przyjść do Urzędu Miasta w Pile i podzielić się ogniem. Betlejemskie Światło Pokoju umieszczone jest w specjalnym lampionie i stoi na holu głównym Urzędu Miasta (przy informacji). Światło Pokoju wraz z życzeniami osobiście przyjął od komendatna hufca hm. Grzegorza Rzymskiego i jego zastępczyni Bożeny Wojciechowskiej – prezydent miasta Piotr Głowski.

Miasto Piła