Weź udział w wyjątkowej “Nocy w Lesie”!

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. “Noc w Lesie” to wydarzenie edukacyjne, organizowane przez Nadnotecki Instytut UAM w Pile we współpracy z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra, PTL Koło przy UAM w Pile oraz Fundacją Polem, Lasem, poświęcone odkrywaniu nocnych tajemnic lasu.

Każdy był w lesie za dnia, ale nie każdy ma tyle odwagi by odwiedzić go nocą! W świetle księżyca dobrze znane nam miejsca wyglądają zupełnie inaczej. Nagle gubimy orientację. W ciemności wyostrza się zmysł słuchu. Najmniejszy szmer przyspiesza bicie serca. Leśni mieszkańcy bacznie nas obserwują, czasami zdradzają ich jedynie świecące oczy. Wyobraźnia zaczyna intensywnie pracować. Macie dreszcze? My też! … A więc wybierzmy się razem! Wspólnie odkryjmy niezwykłe stworzenia, żyjące na lądzie i w wodzie, opuszczające swoje leśne kryjówki jedynie nocą.

Podczas tegorocznej “Nocy w Lesie” dzięki współpracy z regionalnymi przyrodnikami, ornitologami i leśnikami wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o wybranych gatunkach i ich biologii, dowiemy się jakie sowy można spotkać w centrum Piły i okolicy, a w laboratorium przyjrzymy się budowie piór i diecie tych niezwykłych ptaków!

Po przyswojeniu wiedzy w pilskim Instytucie UAM, wyruszymy w piękne i tajemnicze lasy Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, by w ciemności, którą rozświetli jedynie blask księżyca, wspólnie nasłuchiwać i poszukiwać sów. Kilkukilometrową wycieczkę zakończymy wspólnym ogniskiem.

Pokonaj strach, przyjdź i przekonaj się, że las w nocy tętni życiem! To będzie wyjątkowa noc!

Data i miejsce wydarzenia:
16 marca 2019 r.
start: godz. 18:00 – sesja warsztatowo-referatowa w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile, ul. Kołobrzeska 15, następnie zbiórka na parkingu przy DK 10 nad Zalewem Koszyckim (prosimy nie stawać na miejscach należących do baru ?Nad Zalewem?!), skąd wyruszymy na 5 km wycieczkę pieszą zakończoną ogniskiem z kiełbaskami po terenie Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Zakończenie: ok godz. 23.00 na parkingu przy DK 10 nad Zalewem Koszyckim.

Program wydarzenia wkrótce!  Wstęp wolny! Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu pod opieką osoby dorosłej lub po okazaniu zgody rodzica/prawnego opiekuna.

Kontakt: Mateusz Gutowski, mateusz.gutowski@amu.edu.pl, tel. 618293462.

 Źródło: (fb)