Bezdomni – nie bądźmy obojętni…

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Okres jesienno-zimowy jest szczególnie trudny dla osób bezdomnych. Coraz niższe temperatury powodują ryzyko dla ich zdrowia, a nawet życia. Apelujemy, aby nie pozostawać obojętnym i reagować w sytuacjach kiedy widzimy osobę bezdomną, której bezpieczeństwo może być zagrożone.

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz podległych jednostek prowadzą kontrolę miejsc, w których mogą pojawić się osoby bezdomne. Mundurowi przekonują ich do skorzystania z pomocy ośrodków, które zapewniają bezpieczny nocleg oraz ciepły posiłek.

Zbliżamy się do okresu zimowego, gdzie temperatury będą coraz niższe. Ważnym jest, aby bezdomni wiedzieli, gdzie mogą uzyskać pomoc. Na terenie Piły funkcjonuje ogrzewalnia przy ul. Drygasa 17, gdzie każdy może nie tylko bezpieczenie spędzić noc, ale również zjeść posiłek i wypić ciepły napój. Dodatkowo, przy ul. Długosza 33 znajduje się schronisko i noclegownia, która od wielu lat pomaga takim osobom.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców, aby szczególnie w okresie jesienno-zimowym nie byli obojętni wobec osób, które mogą próbować spędzać noce w miejscach, gdzie ich bezpieczeństwo będzie zagrożone. Pamiętajmy, że przekazując służbom taką informację możemy uratować komuś życie, szczególnie kiedy temperatura otoczenia spadnie poniżej zera.

St. sierż. Wojciech Zeszot

KPP Piła