BEZPIECZNIE W WODZIE, NA WODZIE I PRZY WODZIE

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Policjanci Posterunku Policji w Tucznie przeprowadzili działania w związku z prowadzoną w sezonie letnim akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Działania mają na celu zwiększenie świadomości o zagrożeniach, a także naukę prawidłowych zachowań w wodzie i nad wodą. Mundurowi przygotowali niespodzianki i dla dorosłych i małych.

Wakacje sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Aby ten czas był bezpieczny mundurowi prowadzą szereg działań profilaktycznych. Tym razem akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przeprowadzili na plaży w Tucznie. Podczas prowadzonych działań policjanci przypominali o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku.

W trakcie rozmów z wypoczywającymi przypominali, że na kąpieliskach obowiązują regulaminy, do których dla bezpieczeństwa własnego i innych osób, powinniśmy się bezwzględnie dostosować. Funkcjonariusze zalecali, aby wybierać te kąpieliska, które są strzeżone przez ratowników oraz te, które mają wytyczone strefy do pływania.

Ponadto przypominali, że czerwony kolor to kategoryczny zakaz wchodzenia do wody. Mundurowi apelowali do młodych wczasowiczów aby pod żadnym pozorem nie wchodzili do wody pod wpływem alkoholu oraz nie przeceniali własnych możliwości pływackich, a do opiekunów najmłodszych, że brak należytej opieki nad dziećmi może mieć tragiczne skutki. Plażowicze otrzymali od policjantów tematyczne ulotki, a najmłodsi mogli zaopatrzyć się w rękawki do nauki pływania albo dmuchane koła. W podziękowaniu maluchy wręczały policjantom znalezione na plaży „letnie skarby” np. w postaci muszli albo wesoło dziękowały.

Pamiętajmy! Woda nie wybacza bezmyślności i barku wyobraźni. Do działań włączyła się Miejsko – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tucznie.

KPP Wałcz