ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ PODCZAS ŻNIW!

Czarnków Interwencje Na sygnale Rolnictwo Wydarzenia

Trwa sezon prac polowych. Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do tragedii. Dlatego czarnkowscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności.

Wakacje to okres wypoczynku, ale dla rolników to okres żniw. To czas, kiedy szczególnie często dochodzi do wypadków. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak i samej obsługi urządzeń rolniczych. Brak uwagi i zmęczenie podczas wykonywania czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy również, że pijąc alkohol podczas wykonywania prac, stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób.

Zwróćmy szczególną uwagę na dzieci i młodzież, która często pomaga przy pracach polowych. Młodzi ludzie mają mniejsze doświadczenie w tym zakresie i powinni wykonywać tylko drobne prace w ramach pomocy, zawsze pod okiem dorosłych. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych i nie zawsze potrafią przewidzieć skutki ich działania. Pamiętajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione.

Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków