BEZPIECZNY DŁUGI WEEKEND

Na sygnale Najnowsze Piła Podróże Wydarzenia

Prognoza pogody zapowiada kilka bardzo ciepłych i słonecznych dni podczas długiego czerwcowego weekendu. Niektórzy z nas wyjadą z domu, aby skorzystać z dobrej pogody, dlatego warto pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa, tak by wypoczynek ten był przyjemny i bezstresowy.

Święto Bożego Ciała w tym roku przypada 16 czerwca w czwartek. W tym dniu należy być przygotowanym na utrudnienia komunikacyjne, które mogą wystąpić w związku z organizowanymi przez parafie procesjami.

Dla wielu osób ten okres to także okazja do wyjazdu w związku z tzw. przedłużonym weekendem. Apelujemy do mieszkańców o to, aby szczególnie w przypadkach kilkudniowego wyjazdu odpowiednio zabezpieczyć swoje nieruchomości oraz posiadane mienie. Dobrą praktyką jest również poinformowanie sąsiada lub innej zaufanej osoby o wyjeździe i zwrócenie się z prośbą, żeby podczas naszej nieobecności doglądał naszej posesji, zabrał ulotki reklamowe z wycieraczki bądź skrzynki pocztowej.

Wyjeżdżając na kilka dni i przemieszczając się po drogach naszego kraju pamiętajmy o stosowaniu się do obowiązujących przepisów, dobają tym samym o bezpieczeństwo nasze i innch uczestników ruchu drogowego. Przez cały weekend funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą kontrolować sytuację na drogach i reagować na lekceważenie przepisów ustawy. Zwłaszcza w przypadkach przekraczania dozwolonej prędkości oraz zachowania się kierującego wobec pieszych.

Prognozowana ciepła i słoneczna pogoda z pewnością zachęci grono motocyklistów do różnych przejazdów. Należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po drodze. Duże natężenie ruchu spowodowane wydłużonym weekendem będzie wymagać od kierujących i pieszych zachowania jeszcze większej dozy ostrożności, aby podróż była bezpieczna.

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto, bardzo ważna jest kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym.

Życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku!

KPP Piła