wtorek, 25 stycznia, 2022

Sprawni na wysokości

Najnowsze Piła Wydarzenia
POZNAŃ. W dniach 1-2 lutego ratownicy wysokościowi z Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego KP PSP Piła, uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych w zakresie ratownictwa wysokościowego. Szkolenie zrealizowane zostało na wybranych obiektach Jednostki Ratowniczo ? Gaśniczej Nr 5 PSP w Poznaniu.  

W pierwszym dniu szkolenia podsumowano wybrane akcje ratownicze na terenie województwa wielkopolskiego w 2018 roku. Przedstawione zostały kierunki rozwoju ratownictwa wysokościowego w Państwowej Straży Pożarnej oraz omówione zostały plany ćwiczeń w  ramach doskonalenia zawodowego na 2019 rok.

Część praktyczna, zrealizowana na obiektach jednostki ratowniczej, dotyczyła akcji ratownictwa wysokościowego w miejscach trudno dostępnych. W ćwiczeniach praktycznych uczestniczyło 20 młodszych ratowników wysokościowych z trzech specjalistycznych grup ratowniczych z Poznania, Kalisza oraz Piły. Strażacy ćwiczyli metody ewakuacji osoby z głębokości, a następnie transport osoby poszkodowanej w miejsce bezpieczne przy użyciu technik linowych.

 

bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła
Zdjęcia: JRG Nr 5 PSP Poznań