Bezpłatne lodowisko na Stadionie Powiatowym ruszy w połowie grudnia

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Na Stadionie Powiatowym przy ulicy Okrzei w Pile niebawem pojawi się zimowa atrakcja. –Z inicjatywy radnych bezpartyjnego Porozumienia Samorządowego oraz Prawa i Sprawiedliwości  postanowiliśmy – po raz pierwszy w historii powiatu – otworzyć na okres zimowy lodowisko – ogłosił podczas dzisiejszej konferencji prasowej starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Kilka ważnych kwestii. Otóż, jak zapowiedział włodarz powiatu, wstęp na lodowisko będzie bezpłatny. Na miejscu działać będzie wypożyczalnia łyżew (do dyspozycji będzie ok. sto par) i cała infrastruktura związana z utrzymaniem lodowiska.

Lodowisko będzie czynne przez kilkanaście godzin dzienne. W godzinach dopołudniowych korzystać z niego będą uczniowie szkół średnich, natomiast od godziny 15. do późnych godzin wieczornych będzie ono udostępnione wszystkim mieszkańcom Piły i regionu – informuje E. Komarowski.

Niestety, lodowisko nie będzie zadaszone. Jak mówi włodarz, ma to swoje plusy i minusy.

Zrobiliśmy to z premedytacją, w wyniku konsultacji z fachowcami z tej dziedziny. Minus jest taki, że przy opadach deszczu lodowisko może być wyłączone z użytkowania.  Natomiast ze względu na panującą sytuację covidową uznaliśmy, że formuła otwartej przestrzeni jest bardziej bezpieczna dla użytkowników – podkreśla starosta.

Otwarcie lodowiska na stadionie przy Okrzei planowane jest w połowie grudnia.

(Red.)
Fot. Agnieszka Norkowska