Dyskutowali nad ofertą edukacyjną

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Powiat Pilski przygotował ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 i podobnie jak przed rokiem przedstawił ją pracodawcom, samorządowcom  i dyrektorom szkół. Teraz ich uwagi zostaną uwzględnione, a pełna oferta przedstawiona zostanie absolwentom szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjów, 16 lutego podczas Pilskich Targów Edukacyjnych.

– Przygotowaliśmy taką ofertę edukacyjną, by jak najlepiej spełniała oczekiwania młodzieży, jak i pracodawców. Dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych przygotowaliśmy taką sama liczbę oddziałów, dla nikogo miejsca nie zabraknie – zapewniła uczestników spotkania Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile, które odbyło się 9 stycznia w MDK ?Iskra? w Pile.

 

Uczniowie mają duży wybór nauki zawodów, od informatyków, mechatroników, ekonomistów, technologów żywienia, po kucharzy, specjalistów hotelarstwa, turystki, projektantów ogrodów i wnętrz. Bogata jest również oferta zawodów branży budowlanej. Prowadzony będzie także nabór do klasy policyjnej i o profilu strażackim.
We wszystkich szkołach uczniom zostanie zapewniona nauk języka angielskiego i drugiego języka obcego, wśród których dominuje język niemiecki

Jak ważne są konsultacje dotyczące oferty edukacyjnej zaznaczył Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
– Rynek pracy ciągle się zmienia, jest wymagający. Dlatego tak ważne jest odpowiednie kształcenie młodzieży, by   po ukończeniu naszych placówek z powodzeniem mogła realizować swoje plany zawodowe. 
Uczestnicy spotkania wypełnili ankiety, w których wpisali swoje uwagi i opinie. Będą one teraz analizowane i uwzględnione w ofercie dla młodzieży.

Powiat Pilski