Bezwypadkowy, ale zbyt szybki weekend na drogach

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Wzmożone działania, większa ilość policyjnych patroli oraz dbanie o bezpieczeństwo w miejscach natężonego ruchu pojazdów odniosło pozytywny skutek. Podczas minionego weekendu funkcjonariusze nie odnotowali żadnego wypadku w naszym regionie. W trakcie prowadzonych działań policjanci przebadali blisko 450 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

-Funkcjonariusze prowadząc kontrolę stanu trzeźwości wyeliminowali z dróg pięć osób, które prowadziły swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Jeden z kierowców w niedzielę wieczorem doprowadził do kolizji. 27-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu stracił kontrolę nad samochodem i dachował. W wyniku zdarzenia został przewieziony do szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy KPP w Pile.

Z uwagi na duże natężenie ruchu policjanci prowadzili swoje działania nie tylko w rejonie cmentarzy. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa funkcjonariusze sprawdzali sposób poruszania się kierowców.

-Podczas minionego weekendu policjanci ujawnili ponad 200 wykroczeń, z czego blisko 150 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Dodatkowo mundurowi wyciągnęli konsekwencje wobec czterech kierowców, którzy nie posiadali uprawnień do poruszania się pojazdami – zaznacza Zeszot.

(Red.)
Fot. KPP Piła