“Biegaj z Nami” – tak było w tym roku

Wydarzenia

PIŁA. Ponad 90  zawodników, którzy wygrali w różnych klasyfikacjach w tegorocznym cyklu ?Biegaj z Nami? odebrało medale i nagrody. Uroczystość odbyła się 30 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury ?Iskra?.  Gościem specjalnym był Jerzy Skarżyński, maratończyk, wielokrotny mistrz Polski.

?Biegaj z Nami? to cykl 10 biegów, które odbywają się w ciągu roku w gminach powiatu pilskiego. W tym roku odbyła się już 9. edycja. Startują w nim zarówno biegacze, jak i chodziarze, a z roku na rok zawodników przybywa. W MDK “Iskra” w Pile odbyło się podsumowanie tegorocznego cyklu ?Biegaj z Nami?. Nagrodzono najlepszych zawodników, którzy wzięli udział we wszystkich 10 biegach i odnieśli najlepsze wyniki.

W tym roku zwycięzcami cyklu ?Biegaj z Nami? zostali: wśród kobiet najlepszą biegaczką była Barbara Przewoźniak, wśród mężczyzn – Jakub Filipiak, wśród chodziarzy wygrali: Agnieszka Janecka i Dariusz Janecki. 
Na uroczystości nie zabrakło również zawodników,  którzy startują na trasach biegowych powiatu pilskiego w ramach cyklu ?Biegaj z Nami? już od wielu lat. Rekordzistą jest Dariusz Skowera z Piły, który ma na koncie komplet. Zaliczył wszystkie biegi, które odbyły się od 2010 roku, łącznie z 10 tegorocznymi.

Gratulacje zawodnikom złożył Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
– Gdyby nie wasza pasja, wola, ale i idea zwycięstwa, tego wydarzenia by nie było. Duma mnie rozpiera, że jest Was aż tak wielu. Gratuluję. Ale ważni są również wszyscy, którzy pracują nad organizacją biegów, nasi partnerzy, sponsorzy, służby zabezpieczające. Dziękuję wszystkim. W przyszłym roku odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja cyklu ?Biegaj z Nami? i już nad nią pracujemy. Dołożymy wszelkich starań, by była równie udana, a zawodników było jeszcze więcej ? powiedział.

Dobrych rad sportowcom udzielił maratończyk Jerzy Skarżyński.
– Podstawą jest systematyczny trening: 2, 3 razy w tygodniu i cierpliwość. Radzę również nie stawiać sobie poprzeczki zbyt wysoko i być rozsądnym. Nie trenujemy za wszelką cenę, kosztem zdrowia. Mądrze zmierzamy do celu, a sukces przyjdzie ? mówił.

Medale zawodnikom wręczali: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Maria Bratkowska, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile, Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile, Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile i Krzysztof Pabich, radny Rady Powiatu w Pile.

STATYSTYKI:
Liczba osób w poszczególnych biegach w 2018 r. (w nawiasie liczba mieszkańców powiatu)
Papieski Bieg Przełajowy (gm. Szydłowo)  –  324 (246)
Kaczorska Dziesiątka (gm. Kaczory)  –  312 (244)
Bieg Bohaterów Krajny (gm. Białośliwie)  – 153 (135)
Bieg im. A. Graja (gm. Łobżenica) – 231 (162)
Bieg ?Olka? (gm. Wyrzysk) – 177 (147)
Pilski Bieg Przełajowy (gm. Piła)  –  168 (152)
Bieg im. Ujskich Powstańców Wlkp. (gm. Ujście) – 139 (121)
Bieg im. kmdra Romanowskiego (gm. Miasteczko Kraj.)  –  123 (112)
Wysocki Bieg im. Powstańców Wlkp. (gm. Wysoka) – 134 (116)
Bieg Niepodległości (gm. Piła) –  619 (498)
Średnia na jeden bieg  – 238 (193)

Liczba osób w poszczególnych etapach Nordic Walking (w nawiasie liczba mieszkańców powiatu)
Papieski Bieg Przełajowy (gm. Szydłowo) – 49 (35)
Kaczorska Dziesiątka (gm. Kaczory) –  85 (75)
Bieg Bohaterów Krajny (gm. Białośliwie)  – 37 (31)
Bieg ?Olka? (gm. Wyrzysk)  –  33 (30)
Pilski Bieg Przełajowy (gm. Piła) –  19 (16)
Bieg im. kmdra Romanowskiego (gm. Miasteczko Kraj.) – 15 (14)
Bieg Niepodległości (gm. Piła) – 111 (96)
Średnia na jeden etap  –  50 (42)

Powiat Pilski