Biegi przełajowe w Luboniu

Najnowsze Piła Regiony Sport Wydarzenia

Lekkoatleci PLKS „Gwda” Piła znakomicie rozpoczęli całoroczny cykl startów w 2023 roku, które wliczane są do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego (OWSM).

Młodzi biegacze tego klubu startowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U16 w Biegach Przełajowych, które odbyły się na trasach przełajowych w Luboniu. Dla najlepszych zawodników z województwa wielkopolskiego wręczane były dodatkowo medale za Mistrzostwa Wielkopolski. Swój talent potwierdził wychowanek trenera Ignacego Krzewińskiego, piętnastoletni Paskal Hoffman, który w biegu na 3000 m zdobył brązowy medal w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw, natomiast w wśród Wielkopolan zajął drugie miejsce i tym samym odebrał drugi medal, tym razem srebrny. Szesnastu najlepszych zawodników w każdym biegu punktowało do wspomnianego OWSM. Z zawodników „Gwdy” miejsca punktowane zajęli: Paskal Hoffman – 3 m- 3000m – 2 pkt, Cyprian Sikorski – 7 m- 2000m- 1 pkt, Jakub Lenkiewicz- 7 m – 3000m- 1 pkt, Hubert Olszewski- 12 m – 3000m – 1 pkt, Jakub Weiss-13 m- 3000m- 1 pkt. Miłą niespodziankę sprawili Cyprian Sikorski i zaledwie czternastoletni Jakub Lenkiewicz, którzy byli bliscy wywalczenia pozycji medalowych. Bliskie premiowanych punktowanych miejsc były: 19 m – Aleksandra Kelich- 2500m, 21 m- Patrycja Król- 2500m, 24m- Hanna Wilant- 1500m,24 m- Alicja Dołhan-2500m. Łącznie zawodnicy „Gwdy” zdobyli drogocennych 6 pkt.