Finał Wilczego Wyzwania

Najnowsze Regiony Sport Trzcianka Wydarzenia

W sobotę 25 marca odbył się długo oczekiwany finał Wilczego Wyzwania o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Trzcianka – ostatni w bieżącej edycji, już czwarty, crossowy bieg na dystansie 5 km wiodących wśród ostępów i duktów Nadleśnictwa.

Po rywalizacji, na placu położonej w obrębie Niekurska szkółki gospodarczej Leśnictwa Jeziorki, nastąpiło podsumowane całego cyklu startów z indywidualnym wyróżnieniem najlepszych uczestników w klasyfikacji generalnej i wiekowej. Szczególnie zaś cieszył reprezentatywny udział i wyniki adeptów sportu biegowego spośród młodzieży – dlatego zawsze warto podkreślać rolę aktywności fizycznej i nieustanego samorozwoju treningowego dla kształtowania młodych charakterów. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi sportowcy nagrodzeni zostali też ostatnim brakującym kawałkiem “układanki” medalu niekurskiego grand prix, z nieodłącznym motywem graficznym Wilka – etymologicznego źródła nazw obu trzcianeckich teamów, przyrodniczego symbolu siły, nieustępliwości oraz mądrości taktycznej w działaniu zespołowym. Jak zawsze na biegaczy czekało też bogate zabezpieczenie kateringowe – gorące napoje, ziemniaki i kofta z całą paletą dodatków i przypraw, kiełbaski z ogniska oraz hot dogi z wędliną z jelenia.
Podczas wszystkich etapów Wyzwania, trwającego od grudnia ubiegłego roku, biegacze zmagali się na trasie ze zmiennymi warunkami pogodowymi – zarówno śniegiem, niskimi temperaturami, niekiedy też deszczową lub słoneczną aurą. Łącznie w czterech wydarzeniach wzięło udział ponad 200 osób, co przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, dziękujących śmiałkom za pozostawiony na szlaku wysiłek, pozytywne emocje na mecie i czystą sportową radość – integrującą środowisko miłośników biegania.
Nie sposób wymienić chyba wszystkich osób zaangażowanych w organizację pionierskiego przedsięwzięcia. Przede wszystkim ogromne wyrazy wdzięczności należy skierować wobec Nadleśniczego Radosława Gostołka – również uczestnika pełnej edycji startów, reprezentującego głównego organizatora biegu, jakim było trzcianeckie Nadleśnictwo. Istotny wkład organizacyjny włożył też cały zespół sportowej wilczej braci Wolf Box Trzcianka i WOLF TEAM na czele z pomysłodawcami wydarzenia – Marcinem Ćwirzeniem i Dariuszem Łastowskim. Natomiast Stowarzyszenie Fotograficzne Sarenka – zapewniło znakomite uwiecznienie wszystkich etapów Wyzwania. Nie można też zapomnieć o istotnej roli niezastąpionych wolontariuszy i wsparciu Służby Leśnej.
Jesteśmy pewni, iż w następnej edycji wydarzenia – nadnoteckie (i nie tylko) środowisko biegowe znów tłumnie wróci na klimatyczną imprezę sportową, promującą aktywność aerobową i szacunek dla przyrody. Do ponownego udziału w następnym Wyzwaniu – już teraz serdecznie zapraszamy !

Fot. Remigiusza Wojtery i Stowarzyszenia Fotograficznego “Sarenka”
Paweł Garstka – Wolf Box Cross Training / OCR