Bił aż zabił. Jest wyrok w sprawie zabójstwa na Zielonej Dolinie

Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. Po półtora roku od głośnej tragedii na Zielonej Dolinie, dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Poznaniu zapadł wyrok. 24-letni Hubert K. za śmiertelne pobicie swojej partnerki został skazany na 15 lat więzienia.

Przypomnijmy. Ciało 22-letniej kobiety, matki dwojga małych dzieci (jedno z nich miało wówczas trzy lata, drugie – półtora miesiąca), znaleziono 9 maja 2020 roku w mieszkaniu przy ulicy Swojskiej w Pile.

Przeprowadzona 11 maja sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci kobiety były liczne obrażeniapoinformował prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Jak dodał, “sekcja ujawniła liczne stłuczenia, rozległe krwawienie wewnątrzczaszkowe oraz obrzęk mózgu”. Partnera kobiety, 23-letniego wówczas Huberta K. tuż po zbrodni zatrzymała policja. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu (ponad 2 promile) . Postawiono mu zarzut “spowodowania ciężkich obrażeń, skutkujących śmiercią kobiety”.

 W czerwcu 2020 roku śledczy zmienili jednak kwalifikację zarzucanego mężczyźnie czynu na zabójstwo z zamiarem ewentualnym. – Wstępnie przyjęto łagodniejszą kwalifikację, ale prokurator w dalszym toku śledztwa uznał, że to zachowanie wyczerpuje znamiona zabójstwa – tłumaczył prokurator Wawrzyniak.
Proces  przed poznańskim sądem okręgowym toczył się od kwietnia br. Na wniosek krewnych ofiary, odbywał się z wyłączeniem jawności.  6 października zapadł wyrok.

Hubert K. został uznany winnym zabójstwa z zamiarem ewentualnym i skazany na karę 15 lat więzienia. Sąd zasądził także zapłatę zadośćuczynienia w kwocie 200 tysięcy złotych rodzinie ofiary. 

24-latek zasądzoną karę ma odbywać w “terapeutycznym systemie wykonywania kary pozbawienia wolności w związku z uzależnieniem od alkoholu”.

Wyrok nie jest prawomocny.

(Red.)