Ruszyła kolejna edycja projektu “Bezpieczna Kobieta”

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Blisko 30 pań rozpoczęło swoje zmagania w ramach projektu organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży pt. „Bezpieczna Kobieta”. To trzecia edycja tego przedsięwzięcia. Jak zawsze, chętnych jest więcej niż miejsc.

W trzeciej edycji „Bezpiecznej Kobiety” udział biorą panie z Budzynia.

-Podczas zaplanowanych sześciu spotkań uczestniczki projektu będą uczyły się elementów samoobrony, ale nie tylko. Instruktor sztuk walki Bernard Ziembikiewicz będzie uświadamiał panie, na co powinny zwracać uwagę w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania, by uniknąć sytuacji niebezpiecznych. Objaśni prawne i psychologiczne aspekty kontaktu z napastnikiem, jak zachować się w miejscach i sytuacjach zagrożenia, jak ich unikać, wreszcie, jakie podejmować działania, by były one adekwatne do powstałej sytuacji i dały szansę wyjścia z sytuacji niebezpiecznej – mówi asp. Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży.

Spotkania są także okazją do porozmawiania na inne tematy.

-Nadkom. Elżbieta Żulewska będzie edukować panie z zakresu odpowiedzialności karnej nieletnich, zagrożeń ze strony narkotyków, dopalaczy, środków odurzających, przemocy w rodzinie, oszustw, bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy bezpieczeństwa seniorów – dodaje Smardz-Dymek.

(Red.)
Fot. KPP Chodzież