Birety w górę!

Edukacja Najnowsze Piła Praca Wydarzenia
320 absolwentów Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile ma co świętować. Właśnie otrzymali z rąk swoich profesorów, kierowników katedr, w obecności Rektora Akademii, grona profesorskiego oraz liczne zebranych gości, w tym senatora Adama Szejnfeld, swoje dyplomy licencjatów, inżynierów i magistrów. Warto dodać, iż Akademię w Pile ukończyło już łącznie ponad 10.700 osób.
– To wspaniały i radosny dzień, bowiem kończycie pewnie etap edukacji w swoim życiu, ale i zarazem zapewne większość z was otworzy następny. I nie chodzi mi tylko o na naukę i podwyższanie swoich kalifikacji, żyjemy bowiem czasach, w których kształcenie ustawiczne jest standardem, ba wymogiem zawodowego i społecznego funkcjonowania, ale też dlatego, że kończycie etap kształcenia i przejdziecie w kolejny funkcjonowania już zawodowego. Cieszę się razem z Wami, gdyż wiem, iż wasze dyplomy, to nie tylko świadectwa na papierze, ale i
realna, znakomita wiedza oraz doświadczenie, jakie zdobyliście na naszej pilskiej uczelni. Cenimy ją bowiem właśnie dlatego, że i pan rektor i cale grono profesorskie przywiązują bardzo dużą wagę do wartości merytorycznych kształcenia, a nie tylko formalnych. Gratuluję i życzę wielu kolejnych sukcesów – i tych naukowych, i tych zawodowych, i tych osobistych, rodzinnych – powiedział senator Szejnfeld, który nie omieszkał wspomnieć też o czasach, w których absolwentom przyszło się kształcić i żyć.
– Za nami – mam nadzieję – pandemia, która pociągnęła setki tysięcy ofiar, lecz niestety, to nie koniec nieszczęść, których jesteśmy świadkami. Obecnie trwa za naszą wschodnią granicą brutalna, barbarzyńska, krwawa wojna wywołana przez Rosję, która chce sobie podporządkować wolną Ukrainę. Życzę zatem wam i nam wszystkim, aby wszystkie złe okoliczności, w których przyszło nam żyć, minęły i abyśmy nadal mogli funkcjonować w demokratycznym świecie ludzi sobie wzajemnie przyjaznych – podsumował Senator Ziemi Pilskiej.
Do słów senatora Adama Szejnfelda niejako nawiązała Kinga Kosiór z kierunku ratownictwo medyczne, która w imieniu absolwentów powiedziała: – Rozpoczynamy nowy etap w życiu. Dzięki tej Uczelni, zyskaliśmy wiedzę i doświadczenie, które wykorzystamy w pracy zawodowej. To tu poznaliśmy wyjątkowych wykładowców, nowych przyjaciół i prawdziwe życie akademickie. Wykorzystaliśmy możliwość wyjazdów zagranicznych do uczelni partnerskich i szkoleń, doskonalących nasze umiejętności, ale przede wszystkim nie byliśmy anonimowy, czuliśmy, że jesteśmy ważną częścią społeczności akademickiej i za to jesteśmy bardzo wdzięczni.
Poza wręczeniem dyplomów licencjata, inżyniera i magistra, podczas absolutorium rektor uczelni prof. ANS, dr hab. Donat Mierzejewski, wręczył też „Laury Absolwenta” osobom, które wyróżniały się w nauce. Byli to:
 • Lic. Przemysław Czerwiński – absolwent kierunku ekonomia
 • Mgr Mateusz Korczak – absolwent kierunku ekonomia
 • Lic. Agata Rychlik – absolwentka kierunku filologia
 • Lic. Sylwia Wasiniewska – absolwentka kierunku praca socjalna
 • Mgr Aleksandra Michaelis – absolwentka kierunku praca socjalna
 • Mgr Katarzyna Wiszniewska – absolwentka kierunku fizjoterapia
 • Lic. Alicja Furman – absolwentka kierunku kosmetologia
 • Lic. Gabriela Blichowska – absolwentka kierunku pielęgniarstwo
 • Mgr Natalia Fuczko – absolwentka kierunku pielęgniarstwo
 • Lic. Dawid Stecyk – absolwent kierunku ratownictwo medyczne
 • Inż. Oliwia Romanów – absolwentka kierunku budownictwo
 • Inż. Przemysław Masyra – absolwent kierunku elektrotechnika
 • Inż. Martyna Streich – absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn
 • Inż. Kamil Sanocki – absolwent kierunku transport
To nie był koniec wyróżnień. Za działalność społeczną laur odebrała lic. Kinga Kosiór z kierunku ratownictwo medyczne, a za działalność sportową lic. Adam Stodolski – absolwent kierunku ekonomia.
Podczas uroczystości, drugi raz wręczona została nagroda za najlepszą prace dyplomową, którą fundują członkowie Fundacji im. prof. dra hab. Kazimierza Pająka – byłego Rektora Uczelni. Nagrodę wręczyli pni Irena Pająk oraz pan Krzysztof Pająk. W tym roku nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł trafiła do absolwentki kierunku budownictwo – pani inż. Oliwii Romanów za pracę “Betony architektoniczne – właściwości i sposoby uzyskiwania.”. Wyróżnienie za II miejsce przypadło dla pani Marleny Kaczor z Katedry Ekonomii za pracę “Optymalizacja procesu zakupu inwestycyjnego na przykładzie Purmo Group Poland Oddział w Wałczu”, a III miejsce przypadło pani Jolancie Czaplińskiej z Katedry Transportu za pracę wdrożoną w przemyśle pt. “Optymalizacja systemu pakowania profili aluminiowych w firmie produkcyjnej na przykładzie Hydro Extrusion Spółka z.o.o. w Trzciance.”.
Źródło: Informacja własna oraz ANS w Pile.
Kamila Łańska
Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda
Wiceprzewodniczącego Senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności   Przewodniczącego Senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw