“BIZNES BEZ GRANIC – jak wejść na rynek międzynarodowy”

Najnowsze Wydarzenia

PIŁA. Wczoraj w MDK Iskra w Pile odbyła się konferencja dla przedsiębiorców “BIZNES BEZ GRANIC – jak wejść na rynek międzynarodowy”.

Przedstawiane były skuteczne metody pozyskiwania kontrahentów za granicą, wprowadzania produktów na rynki zagraniczne do Niemiec i USA o których mówili Rafał Wojciechowski, Business Development Manager w UL International Polska Sp. z o.o oraz Sebastian Kuśmierek, Prezes Polskiego Klastra Eksportowego.

O zasadach rekrutacji przedsiębiorstw na targi i szkolenia w ramach projektu “Promocja Gospodarcza powiatu Pilskiego” opowiadała Karolina Szambelańczyk, Koordynator Projektu/Dyrektor Wydziału Funduszy Pomocowych i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Pile.

Przedstawiony był jeszcze ważny obecnie temat – zatrudniania cudzoziemców, który poprowadziła Ewa Dorna, Dyrektor Powiatowego Urzędu pracy w Pile. Natomiast o zezwoleniach na pracę cudzoziemca w województwie wielkopolskim – aspekt praktyczny mówił Andrzej Soboń, Zastępca dyrektora Wydziału Spraw Cudzoziemców Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Konferencja inaugurowała projekt Promocja gospodarcza powiatu pilskiego.

 

Red.