Bombowy początek matur

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

POWIAT PILSKI. Fałszywe alarmy bombowe nie przeszkodziły w rozpoczynających się dzisiaj maturach. Egzaminy rozpoczęły się zgodnie z planem. W powiecie pilskim maile o podłożonych ładunkach wybuchowych otrzymało dziewięć placówek oświatowych, w tym sześć szkół średnich, jedna podstawowa i dwa przedszkola.

Każda z tych placówek została sprawdzona przez odpowiednie służby, w tym patrole sapersko-minerskie. W żadnym przypadku nie znaleziono ładunków wybuchowych. Obyło się nawet bez ewakuacji.

“Bombowe” maile zostały rozesłane tuż po godzinie 8.00. Otrzymały je cztery szkoły średnie w Pile: Liceum na ul. Pola, Liceum Salezjańskie, CK Nauka oraz Żak, ponadto Zespół Szkół CK Rolniczego w Brzostowie, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance, a także Szkoła Podstawowa w Starej Łubiance i dwa pilskie przedszkola.  

Dowcipnisia od fałszywego alarm ustala Policja. Grozi mu do 8 lat więzienia.

***

Prawdopodobnie maile o podłożonych bombach trafiły również do wałeckich placówek oświatowych. Przynajmniej do tej, której zdjęcie załączyła w komentarzu pani Agnieszka.

(Red.)
Foto: p. Waldemar Sz.
Fot. z Wałcza -p. Agnieszka P-W