Brawo Pani Sierżant!

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa złotowskiej funkcjonariuszki, sierżant Agnieszki, która w czasie wolnym zatrzymała pijanego kierowcę. Mężczyzna odpowie nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości. W trakcie zatrzymania popełnił kolejne przestępstwo, a dwie godziny wcześniej w osiedlowym sklepie zakłócił ład i porządek.

A dzieło się to w poniedziałkowy wieczór. Około godz. 19. funkcjonariuszka Zespołu Wykroczeń złotowskiej komendy Policji będąc po służbie zwróciła uwagę na samochód marki Mini, który bardzo wolno jechał ulicą Jastrowską w Złotowie.

Uwagę policjantki przykuł fakt, że w aucie wszystkie szyby były zaparowane. Jadąca za autem sierżant zauważyła, że za kierownicą siedzi mężczyzna, który pomimo małej prędkości miał problem z pokonaniem ronda zamkowego. Gdy je opuścił, wjechał na krawężnik i zaparkował pojazd tuż pod drzwiami sklepu. Policjantka uniemożliwiła mu dalszą jazdę i podjęła czynności wobec wyraźnie nietrzeźwego kierowcy. Przed przyjazdem patrolu, zatrzymany kierowca – mieszkaniec gminy Złotów, stał się agresywny. Próbował uciec i wdał się w szarpaninę, w trakcie której łokciem uderzył policjantkę w twarz. Ta, pomimo krwawienia z ust nie dała za wygraną i przytrzymała mężczyznę do czasu przyjazdu policjantów – relacjonuje mł. asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

Przeprowadzone przez policyjny patrol badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Został zatrzymany.

Jak dodaje D. Pachuc, nie była to jedyna interwencja dotycząca 52-latka. Dwie godziny wcześniej, w jednym z osiedlowych sklepów wdał się w awanturę ze sprzedawcą, który odmówił mu sprzedania alkoholu ze względu na stan nietrzeźwości.

-52-letni mieszkaniec gm. Złotów odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz popełnione wykroczenie w sklepie spożywczym – zaznacza oficer ds. prasowych KPP w Złotowie.

Postawa, którą zaprezentowała policjantka świadczy o jej dużym zaangażowaniu i trosce o bezpieczeństwo na drodze. Podjęte przez nią działania być może zapobiegły tragedii.

(Red.)
Fot. KPP Złotów