Brazylijczyk Edi Andradina w szeregach Klubu Piłkarskiego Piła

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Wychowanek brazylijskiego futbolu – Edi Andradina wzmocnił szeregi Klubu Piłkarskiego Piła. – Edi zostanie dyrektorem do spraw rozwoju i wzmocni myśl szkoleniową naszego Klubu. Mamy ogromną nadzieję, że z tej współpracy wyniknie wiele korzyści dla zawodników i całego Klubu –  czytamy na profilu KP Piła. 

Edi Andradina, były piłkarz klubów Ekstraklasy Pogoni Szczecin i Korony Kielce, został członkiem Klubu Piłkarskiego Piła. Brazylijczyk włączy się w pracę zespołów szkoleniowych oraz zarządu klubu.

? To jest klub, który myśli już bardzo poważnie o przyszłości i bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do drużyny, w której pracę traktuję bardzo bardzo poważnie i jestem przekonany, że tutaj da się zrobić dobrą robotę i osiągać dobre wyniki ? powiedział w swoim pierwszym wywiadzie dla KP Piła.

Wychowanek brazylijskiego futbolu mając 22 lata trafił do słynnego Santos FC, a koszulkę klubową wręczał mu sam trzykrotny Mistrz Świata i jeden z najlepszych piłkarzy w historii ? Pele. Później grał w Rosji i Japonii. Na początku 2005 roku trafił do Pogoni Szczecin. Zadebiutował w meczu z Legią Warszawa, a swego pierwszego ligowego gola na polskich boiskach strzelił w meczu z Wisłą Płock. Był liderem i najlepszym strzelcem Pogoni. Numer 5, który nosił na koszulce został specjalnie dla niego zastrzeżony. W 2006 roku trafił do ?jedenastki obcokrajowców Ekstraklasy? Tygodnika Piłka Nożna. W 2007 roku przeniósł się do Korony Kielce. Był jej kapitanem i liderem, strzelając blisko 30 bramek w ponad 100 występach. W 2011 roku ponownie udał się do Szczecina. Swoją grą (11 goli i 14 asyst) przyczynił się do powrotu Pogoni do Ekstraklasy. Po zawieszeniu butów na kołku był asystentem Portowców oraz pierwszym trenerem III-ligowego Piasta Żmigród. Teraz pomoże czerwono -czarnym stać się ważnym klubem na mapie piłkarskiej Polski.

Paweł Różycki/(Red.)