Brodnica Blues, to na pewno wspaniała podróż sentymentalna dla mojego pokolenia

Najnowsze Piła

Zapraszamy 4 kwietnia 2022 r., (poniedziałek), godzina 17.oo, Miejsce: Klub Scena, Piła, Aleja Piastów 15, na spotkanie z red. Mariuszem Szalbierzem, autorem książki „Brodnica Blues”, oraz z Grzegorzem Grabowskim, pomysłodawcą książki, organizatorem festiwalu Muzyczny Camping w Brodnicy.

Wstęp wolny

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki i uzyskać autograf.

 Brodnica Blues

Może ona ocalić od zapomnienia i utrwalić w pamięci pokoleń bardzo ciekawe i – w tamtych czasach nowatorskie – przedsięwzięcie artystyczne, jakim były festiwale muzyki bluesowej w Brodnicy w latach 80. i 90. poprzedniego stulecia.

 Nietrwałe i ulotne źródła, jakimi są amatorskie nagrania muzyczne, a także jeszcze żyjący świadkowie tych wydarzeń dają możliwość utrwalenia wiedzy o niezwykle ciekawej, przyciągającej liczne rzesze fanów muzyki, inicjatywie brodnickiego środowiska muzycznego i jego animatora Grzegorza Grabowskiego.

 Omawiana książka niewątpliwie stanie się ważnym źródłem wyjaśniającym funkcjonowanie środowisk muzycznych w Polsce w końcu XX w. i pozwalającym poznać motywacje i fascynacje muzyczne ówczesnych twórców i odbiorców muzyki, wskazać na kulturotwórcze znaczenie tych imprez.

 Brodnica Blues

 “Książka Brodnica Blues to na pewno wspaniała podróż sentymentalna dla mojego pokolenia. Czas, kiedy Grzegorz Grabowski wpadł na pomysł i zrealizował go w postaci festiwalu Rock Na Pojezierzu, nie był przecież łatwy. To okres stanu wojennego i okres niełatwego funkcjonowania kultury. Jednak mimo to festiwal odniósł sukces. Był jednym z najważniejszych, obok Jarocina, festiwali rockowych w Polsce.

 Dość szerokie spektrum artystyczne – od punk rock, poprzez rockowy mainstream, do bluesa i reggae – powodowało, że każdy dzień tego festiwalu był zawsze bardzo atrakcyjny.

Polecam Brodnica Blues nie tylko przedstawicielom mojego pokolenia, ale przede wszystkim młodym ludziom, aby dowiedzieli się, również z tej książki, że nie zawsze było łatwo, ale… się działo!”

Zbyszek Krzywański, Republika

 Tytuł: Brodnica Blues

Autor: Szalbierz Mariusz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek

link do wydarzenia na FB.

https://www.facebook.com/events/1013647365907318?ref=newsfeed