Budowa gnieźnieńskiego szpitala na finiszu

Chodzież Czarnków Inwestycje Piła Regiony Trzcianka Wydarzenia Złotów

GNIEZNO. Budowa gnieźnieńskiego Szpitala Pomnika Chrztu Polski na finiszu. Już wkrótce ten największy w powiecie gnieźnieńskim, siedmiokondygnacyjny szpital będzie mógł przyjąć pierwszych pacjentów. W szpitalu znajdzie się miejsce dla blisko 200 łóżek szpitalnych.

? Poziom  zaawansowania robót na ten moment wynosi prawie 100%. Do wykończenia pozostają nam jedynie klatki schodowe i 5 sala operacyjna, która zlecona została w ramach robót dodatkowych. Planowany termin ukończenia prac to koniec stycznia 2021 r. co zgodnie z umową wyprzedza założony harmonogram aż o 7 miesięcy ? Mariusz Niewiadomski, Dyrektor Oddziału Poznań.

Szpital Pomnik Chrztu Polski stanie się jedną z najlepiej wyposażonych jednostek służby zdrowia w Wielkopolsce, w którym będzie funkcjonował m.in.: Oddział Chirurgii mieszczący nowoczesny blok operacyjny z pięcioma salami operacyjnymi, Oddział Ginekologiczny z 4 salami porodów rodzinnych i 1 salą operacyjną dla porodów rozwiązywanych cesarskim cięciem, Oddział Położniczo-Neonatologiczny, Oddział Ortopedii, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W szpitalu powstało także Laboratorium, Centralna Sterylizatornia czy Pracownia hemodynamiki, endoskopii.  Na dachu budynku znajduję się lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego umożliwiające przeprowadzenie sprawnych akcji ratowniczych.

?Dzięki rozbudowie gnieźnieńska placówka wyraźnie podniesie jakość usług zdrowotnych, co uczyni ją strategicznym miejscem w regionie w kwestii leczenia m.in. pacjentów poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych ? dodaje Mariusz Niewiadomski. 

Rozbudowa budynku szpitala wraz z budową niezbędnej infrastruktury technicznej rozpoczęła się w maju 2017 roku. Inwestorem tego zadania jest Zespół Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie, generalnym wykonawcą: ALSTAL Grupa Budowlana. Powierzchnia użytkowa 8 205,50  m 2 ,  kubatura 29 550,07 m3. Wartość inwestycji wynosi 69,9 mln zł brutto.

GENERALNY WYKONAWCA

ALSTAL Grupa Budowlana już od ponad 40 lat specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych. Głównym kierunkiem działalności gospodarczej firmy jest realizowanie projektów w obszarze budownictwa ogólnego.

ALSTAL Grupa Budowlana należy do grona największych firm z polskim kapitałem świadczących kompleksowe usługi budowlane w kraju. Ponad 40-letnie doświadczenie w projektowaniu oraz generalnym wykonawstwie inwestycji sprawia, że ALSTAL Grupa Budowlana jest również jedną z najbardziej uznanych i rozpoznawanych marek budowlanych w Polsce.

Głównym kierunkiem aktywności gospodarczej ALSTAL Grupa Budowlana jest realizowanie inwestycji budowlanych w szerokim spektrum specjalności budownictwa ogólnego, w tym m.in.: w kompleksów sportowych i rekreacyjnych, szpitali i centrów medycznych, budynków biurowych, obiektów budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego, obiektów przeznaczonych na potrzeby służb mundurowych, a także kompleksowe renowacje obiektów zabytkowych.

Małgorzata Manelska

Kierownik ds. Komunikacji i Marketingu, ALSTAL Grupa Budowlana

Fot. Piotr Krajewski