Kupujmy płyty i zrzućmy się na WTZ przy Motylewskiej

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pile, wspólnie z terapeutami w ubiegłym roku nagrali płytę z najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami w niebanalnych odsłonach. To było ich marzenie. Teraz na serwisie zrzutka.pl ową płytę może kupić każdy z nas i tym samym pomóc w spełnieniu kolejnych marzeń…

?Nasza placówka jest miejscem, gdzie 40 osób niepełnosprawnych codziennie nabywa niezbędne umiejętności, również zawodowe, uczestniczą w różnych formach terapii i przede wszystkim, mają okazję do realizowania podstawowej potrzeby przynależności i akceptacji. Wielu z naszych Uczestników nazywa Warsztat swoim miejscem pracy i drugim domem, a na pewno już jest to miejsce, gdzie mają oni okazję poznawać przyjaciół i podtrzymywać długotrwałe więzi społeczne – mówi Hanna Gapińska, kierownik WTZ.

Dewizą naszego Warsztatu od początku istnienia jest hasło: ?Marzenia się spełniają!?. W zeszłym roku spełniliśmy jedno z takich marzeń – realizując z podopiecznymi płytę w profesjonalnym studiu nagrań. Projekt zatytułowany został ?Warsztat Terapii Bożonarodzeniowej?. Był to pomysł terapeutów oraz naszych podopiecznych zrealizowany wspólnymi siłami w ramach terapii zajęciowej. Chcieliśmy w ten sposób poprawić standard Warsztatu oraz zebrać środki na niezbędne remonty. Owocem tego działania jest przepięknie wydana płyta, na której znalazły się najpiękniejsze kolędy i pastorałki w niebanalnych odsłonach, takich jak: Folk, Bossa Nova, Reggae, SKA oraz Folklor Warszawski. Są to takie utwory jak: ?Gore gwiazda?, ?Święty Mikołaj? autorstwa zespołu Arka Noego, ?Gdy się Chrystus rodzi?, ?Nie było miejsca? oraz ?Mizerna, cicha?. Instrumentarium jakie proponujemy tworzą: skrzypce, gitary, akordeon, banjo, mandolina, gitara basowa, bębny i perkusja. Dodatkową niespodzianką są nasi goście: muzycy zespołu Na Górze, Estera Naczk-Suska, Jakub Wicher oraz uczniowie wraz z kadrą Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wałczu. Na okładce płyty znajdują się niepowtarzalne ilustracje Uczestnika Warsztatu ? Pawła. Do tej pory udało nam się pozyskać środki na remont łazienki oraz pracowni gospodarstwa domowego z darowizn za płytę cegiełkę.

?Wspierając naszą zrzutkę macie Państwo okazję wesprzeć naszą placówkę i pozwolić jej spełnić kolejne marzenie jakim jest remont kokejnych pomieszczeń. Potrzeby remontów są duże a środki jakimi dysponujemy nie są wystarczające. Sami nie jesteśmy obojętni na potrzeby innych i gdy jest taka możliwość to staramy się nieść pomoc. Nasi podopieczni w ramach wolontariatu pomagają Pilskiemu Schronisku dla zwierząt, w czasie pandemii zajmowaliśmy się szyciem i rozprowadzaniem maseczek, co roku bierzemy udział w Świątecznej Zbiórce Żywności ? mówi Hanna Gapińska. ?Wspierając nas wspieracie nasze marzenia, ale również macie niepowtarzalną okazję zdobycia przepięknie zaaranżowanych kolęd w wykonaniu uczestników, terapeutów i gości Warsztatu Terapii Zajęciowej, które nadadzą wyjątkowego klimatu zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia. Przekonacie się, iż połączenie talentu niepełnosprawnych i pełnosprawnych muzyków może zaowocować niezwykłym dziełem.

Aby otrzymać płytę przeznaczoną na rozwój Warsztatu oraz potrzebny dla jego dalszego funkcjonowania remont, zachęcamy do wpłat powyżej 30 zł z podaniem danych potrzebnych do wysyłki.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/wfs5xy

Razem spełniajmy marzenia!

(Red.)
Fot. (fb)