Budowa sierocińca w Ugandzie przy udziale uczniów z Piły i ich nauczycieli

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Regiony Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

PIŁA. Uczniowie z jednej z polskich szkół podstawowych wraz ze swoimi nauczycielami zbierają pieniądze na budowę sierocińca dla dzieci z Ugandy. Opowiedzieli nam o swoim niezwykłym przedsięwzięciu.

Regina Wojnicka jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile. Razem ze swoją ukochaną klasą bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Humanitarno-Edukacyjnym FACE to FACE, którego celem jest pomoc innym. W jego ramach pilscy uczniowie rozmawiają online z dziećmi z Ugandy. Podczas tych kontaktów klasa Reginy zauważyła, że ich koledzy z Afryki nie mają wielu potrzebnych rzeczy. Postanowili więc pomóc. Pierwsza paczka, jaką wysłali zawierała ołówki, którymi posługują się dzieci z Ugandy. W końcu pilscy uczniowie wpadli na pomysł zbudowania afrykańskim kolegom sierocińca. W zorganizowanych zbiórkach udało się zgromadzić 14 tys. zł.

Czytaj więcej na: https://dziendobry.tvn.pl/a/uczniowie-z-pily-i-ich-nauczyciele-rozpoczeli-budowe-sierocinca-w-ugandzie?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=paste

Źródło: dziendobry.tvn.pl

( Red.)