Burza wokół inwestycji na Mickiewicza

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Czterokondygnacyjny budynek przy ulicy Mickiewicza, najnowsza inwestycja Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Pile, budzi ostatnio wiele kontrowersji. Jednocześnie przysparza sporo problemów właścicielom mieszkań jak i samemu inwestorowi, który  już na finiszu napotkał na gruby mur?

Wzięliśmy kredyty żeby kupić mieszkanie.  Było w stanie surowym, więc należało wiele rzeczy zrobić. Niektórzy zaczęli się nawet meblować. A tu nagle nam mówią, że musimy opróżnić lokal i wyprowadzić się, bo  4 lipca będzie odbiór przez inspekcję budowlaną. Teraz koczujemy u rodziny, ale wiem, że niektórzy  wynajęli pokój w hotelu. Jesteśmy załamani!  ? bulwersuje się jeden z mieszkańców.

Rozgoryczenie mieszkańców jest w pełni uzasadnione, jednak jak dowiedzieliśmy u źródła, ?takie są wymogi odbioru technicznego budynku, o czym mieszkańcy byli informowani?.

Co o tej całej sytuacji sądzi inwestor?

W tym temacie mógłbym dużo powiedzieć. Ale dla dobra sprawy wolałbym swoich poglądów w tej sprawie nie wyrażać ? zaczyna lakonicznie Lucjan Szutkowski, prezes Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Pile. -Nasz pion techniczny nie po raz pierwszy zgłosił ten budynek do odbioru technicznego, i kilkakrotnie go wycofywał.

Nie będę mówił o szczegółach. Wypowiadanie się w tej sprawie jest przedwczesne.  Moja ewentualna wypowiedź mogłaby mieć wpływ na dalszy tryb postępowania ze strony tego organu ? dodaje prezes Szutkowski.

Dowiedzieliśmy się również,  że mieszkańcy wystosowali pozew zbiorowy dotyczący usterek w nowo wybudowanym bloku.

(Red.)