Była zbyt pijana na spacer, więc pojechała motorowerem. Po piwo…

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Jechała motorowerem. Całą szerokością drogi. Przyuważyli ją policjanci i zatrzymali. Zaskoczona kobieta przyznała, że jechała tylko po… piwo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że była kompletnie pijana…

6 grudnia około godziny 19.00 policjanci patrolując rejon placówek handlowych zauważyli kobietę prowadzącą motorower.

?Kierująca z trudem utrzymywała równowagę. Jechała całą szerokością jezdni. Mundurowi widząc jej styl jazdy dogonili jednoślad i zatrzymali do kontroli. Prowadząca motorower 29-latka była kompletnie pijana. Przeprowadzone badanie wykazało, że ma w organizmie ponad promil alkoholu. W rozmowie z funkcjonariuszami tłumaczyła się, że było za zimno na spacer, więc postanowiła podjechać do sklepu, zrobić szybkie zakupy i wrócić do domu. Dodać trzeba, że odległość, jaka dzieli miejsce zamieszkania zatrzymanej kobiety od tego sklepu, to około 300 metrów, a tak potrzebnym produktem, okazało się piwo ? relacjonuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

29-latce za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.

M. Forecki: Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii na drodze. Złotowscy policjanci za pomocą lokalnych mediów apelują o rozsądek do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie prowadzą akcje i działania, starając się wpłynąć na wyobraźnię kierowców. To kolejny przykład osoby, która za nic ma bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

(Red.)
Fot. KPP Złotów