Ceny paliw w dół, ale nie wszystkich. Benzyna będzie tanieć jedenasty tydzień z rzędu

Biznes Interwencje kraj Na sygnale Najnowsze Podróże Regiony Wydarzenia

Następny sierpniowy tydzień powinien przynieść kolejne obniżki cen benzyn i LPG – prognozują analitycy E-Petrol i BM Reflex. Na tańsze tankowanie nie mogą jednak liczyć kierowcy, których samochody napędzane są dzięki olejowi napędowemu. Diesel może nawet podrożeć. Oto na jakie zmiany w cenach powinniśmy się przygotować.

Ceny oleju napędowego przed końcem wakacji nie spadną poniżej 7 zł za litr, ale nadal tanieć powinna benzyna – prognozują analitycy portalu e-petrol.pl. W piątkowym komentarzu analitycy portalu zwracają uwagę, że na światowych giełdach cena ropy naftowej utrzymuje się poniżej poziomu 100 dol., ale mocno na wartości traci złoty, którego osłabienie będzie ograniczać przestrzeń do obniżek na stacjach w końcówce tegorocznych wakacji.

Jak wyliczają, detaliczna cena benzyn spada nieprzerwanie od 11 tygodni, a oleju napędowego – od pięciu. “Kierowcy tankujący diesla muszą liczyć się z tym, że w najbliższych dniach za tankowanie znów zapłacą więcej” – prognozują.

Ceny benzyny i LPG w dół

W ocenie analityków portalu zmiany na światowych rynkach oddalają perspektywę sześciozłotowych cen dla oleju napędowego przed końcem wakacji. Nadal powinna tanieć za to benzyna. Zgodnie z ich prognozą w najbliższym tygodniu benzyna 95-oktanowa będzie kosztować od 6,51 do 6,66 zł za litr, olej napędowy 7,04-7,18 zł, a autogaz 3,14-3,22 zł za litr.

więcej/ źródło: Ceny paliw w dół, ale nie wszystkich. Benzyna będzie tanieć jedenasty tydzień z rzędu – WP Finanse

Źródło: East News, fot: Maciek Jonek