Chcesz nauczyć siebie lub bliskich korzystania z Internetu? Zaproś Akademię Fiberhost do Piły

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Fiberhost, firma, która dzięki budowie sieci światłowodowych walczy z wykluczeniem cyfrowym w Polsce organizuje Akademię Fiberhost – bezpłatne szkolenia dla osób, które chcą nauczyć się korzystać z Internetu. Spotkania będą odbywały się w całym województwie wielkopolskim. Każdy może przyczynić się do organizacji takiego szkolenia w Pile – wystarczy zebrać grupę 10-15 chętnych osób i skontaktować się z Fiberhost.

Misją Fiberhost jest zapewnienie dostępu do szybkiego oraz niezawodnego Internetu, a dzięki temu włączenie cyfrowe jak największej liczby Polek i Polaków. Jak pokazuje raport „Włączenie cyfrowe” z 2022 roku aż 3,8 mln Polaków było wykluczonych cyfrowo, z czego 3,6 mln stanowiły osoby w wieku 45-74 lat. W odpowiedzi na ten problem powstała Akademia Fiberhost. Jej zadaniem jest docieranie do osób, które na co dzień nie potrafią lub mają obawy korzystać z Internetu oraz nowych technologii – głównie przez brak umiejętności cyfrowych. Do tej pory w Akademii Fiberhost wzięło udział blisko 100 osób, które wyszły ze spotkań bogatsze o umiejętności obsługi Internetu i komputera.

Fiberhost zamierza kontynuować organizowanie szkoleń z korzystania z Internetu. Warsztaty prowadzą eksperci, którzy uczą uczestników wykorzystania możliwości nowych technologii i Internetu do codziennych czynności, rozrywki czy kontaktu z rodziną i znajomymi.

W ramach walki z wykluczeniem cyfrowym w Polsce od lat budujemy infrastrukturę światłowodową. Jesteśmy jednak świadomi, że umiejętność korzystania z Internetu jest równie ważna co sam dostęp do sieci. Dlatego też, chcąc włączyć cyfrowo jak największą liczbę osób, angażujemy się aktywnie w edukację, która jest niezbędnym elementem realizacji naszej misji

– mówi Marta Wojciechowska, Prezeska Fiberhost S.A.

Dwudniowe szkolenia organizowane są przy współpracy z organizacjami pozarządowymi, lokalnymi władzami czy jednostkami samorządu terytorialnego. Spotkania Akademii Fiberhost odbywają się w małych grupach, dzięki temu eksperci są w stanie poświęć czas i uwagę każdemu uczestnikowi. Do udziału w warsztatach mogą zgłosić się osoby w każdym wieku, niezależnie od poziomu umiejętności korzystania z komputera. Udział w Akademii Fiberhost jest bezpłatny.

Jesteś zainteresowany wzięciem udziału w Akademii Fiberhost? W celu zorganizowania warsztatów w Pile, należy wysłać zgłoszenie przez formularz kontaktowy na stronie fiberhost.com/dla-mieszkancow lub fiberhost.com/dla-samorzadow, wybierając temat: Zgłoszenie Akademia Fiberhost. Wiadomość powinna zawierać liczbę potwierdzonych uczestników oraz propozycję miejsca, w którym mogłyby się odbyć spotkanie, jak np. siedziba organizacji pozarządowej lub lokalnego samorządu.

Jednym z uczestników szkoleń przeprowadzonych niedawno w ramach Akademii Fiberhost był 65-letni Pan Mariusz z jednej z wielkopolskich miejscowości. Miał on dostęp do Internetu w telefonie, ale kiedy musiał zrobić coś w sieci, zawsze prosił o pomoc sąsiada czy bliskich. Za namową rodziny zapisał się na warsztat Akademii.

Fiberhost, gdzie nauczył się obsługi Internetu i komputera. Od czasu warsztatów Pan Mariusz, zakupił komputer oraz wykorzystuje w praktyce nabyte umiejętności. Tworząc warsztaty Akademii Fiberhost, chcieliśmy docierać właśnie do takich osób, jak Pan Mariusz i pomagać im włączyć się cyfrowo do społeczeństwa

– mówi Zuzanna Kaseja, Senior Communication & PR Specialist, Fiberhost S.A.

www. fiberhost.com