Policjanci ze strażą łowiecką patrolowali lasy

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

LUBASZ. Wczoraj dzielnicowi z lubaskiego posterunku pełnili służbę z funkcjonariuszami  Państwowej Straży Łowieckiej w Pile. Wspólne patrole na terenie kompleksów leśnych Lubasza i Połajewa miały na celu sprawdzenie, czy dochodzi tam do kradzieży drewna, nielegalnej wycinki drzew oraz przypadków kłusownictwa. Cieszy fakt, że mundurowi po skontrolowaniu kilku wybranych miejsc nie ujawnili żadnych nielegalnych procederów.

Jak wskazuje doświadczenie lat ubiegłych, okres zimowy sprzyja nasileniu się przestępczości w lasach. W tym czasie głównie dochodzi do nielegalnej wycinki drzew i kradzieży drewna, które następnie wykorzystywane jest jako opał w prywatnych domach. Zimą notowany jest również wzrost kłusownictwa leśnego.

W związku z tym 17 stycznia dzielnicowi z Lubasza i Połajewa wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej w Pile przeprowadzili wspólne patrole w pobliskich kompleksach leśnych

-Mundurowi kontrolowali pojazdy przewożące drewno pod kątem legalności jego wywozu, miejsca skupu dziczyzny oraz dokumentację myśliwych związaną z polowaniami. Zwracali też szczególną uwagę na osoby, które nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym –  mówi mł.asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Były to już kolejne wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy straży łowieckiej i wszystko wskazuje na to, że będą kontynuowane w najbliższej przyszłości. Tego typu patrole mają na celu wyeliminowanie z lasów wszelkich nielegalnych procederów.

 (Red.)

 Fot. KPP Czarnków